نماينده ايران در يونسكو: محيط زيست مسموم تهديدي براي زندگي است

به گزارش ايرنا، احمد جلالي روز شنبه در آيين رونمايي و اهداي لوح ذخيره گاه زيستكره تنگ صياد سبزكوه استان چهارمحال و بختياري در تالاب گندمان بروجن افزود: مادر فرهنگ و تمدن جهان، زمين است كه در آن تمامي تمدن هاي بشري شكل گرفته و بايد از اين بستر فرهنگ و تمدن حفاظت شود .
وي گفت: اجراي پروژه هاي مختلف در كشور، زماني براي مردم مثمر ثمر و زندگي بخش است كه در اجراي آنها حفاظت از محيط زيست رعايت شود.
به گفته جلالي، اجراي طرح هاي توسعه اي زماني به انسان زندگي مي بخشد كه محيط زيست درست باشد، اگر محيط زيست مسموم باشد، اشتغال و صنعت براي ما زندگي به همراه نخواهد داشت.
وي در خصوص اجراي طرح هاي زيست محيطي در چهارمحال و بختياري اظهار داشت: اميد است فعاليت هاي محيط زيستي اين استان از جمله مشاركت مردم و حمايت استاندار از طرح هاي محيط زيست در ساير نقاط كشور نيز نهادينه شود.
نماينده وسفير ملي ايران در يونسكو بدون اعلام تعداد پرونده هاي در دست مطالعه براي ثبت يونسكو افزود: هم اكنون پرونده هاي زيادي براي ثبت بين المللي وجود دارد كه ثبت اين پرونده ها نياز به آماده مقدمات مورد تاييد يونسكو است.
وي پروژه‌هاي زيست‌محيطي انجام شده در چهارمحال و بختياري را مطلوب ارزيابي كرد و گفت: نتايج اين پروژه‌ها زماني موثر است كه محيط زيست پاك باشد.
به گزارش ايرنا، در اين آيين لوح ذخيره گاه زيستكره تنگ صياد سبزكوه استان چهارمحال وبختياري كه از سوي يونسكو صادر شده، ‌به معاون رييس جمهوري و رييس سازمان حفاظت محيط زيست كشور، اهداء شد كه دكتر ابتكار اين لوح را به استاندار چهارمحال وبختياري اهداء كرد.
آيين رونمايي و اهداي لوح ذخيره گاه زيستكره تنگ صياد سبزكوه استان چهارمحال وبختياري روز شنبه با حضور معاون رييس جمهوري و رييس سازمان حفاظت محيط زيست كشور، مسوولاني از يونسكو و استان چهارمحال وبختياري در تالاب گندمان شهرستان بروجن برگزار شد.
7360/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماينده ايران در يونسكو: محيط زيست مسموم تهديدي براي زندگي است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X