رویدادها وخبرهای روز در پایتخت فرهنگی ایران23 اردیبهشت

* دوازدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی همراه با جشن 20 سالگی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان امروز در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان کارخود را آغازمی کند به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.
جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی هر سال از سوی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برنامه ریزی و برپا می شود.
شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان نخستین و تنها شهرک تحقیقاتی کشور 20 سال پیش فعالیت خود را با ایجاد نخستین پارک فناوری و مرکز رشد فناوری کشور آغاز کرده و 400 شرکت دانش بنیان در این شهرک علمی و تحقیقاتی مستقر است.
حدود 19 سازمان و شرکت دولتی، نیمه دولتی و خصوصی در برگزاری این جشنواره مشارکت دارند.
* همایش بین المللی هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن ایرانی که طی دوروز در اصفهان جریان داشت امروز به جمع بندی خواهد رسید و به کار خود پایان می دهد.
این نخستین همایش بین المللی 'هنر و صناعات در فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی با تاکید بر هنرهای رو به فراموشی'است وبا میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد.
هفت جلسه برای تعیین چهره های ماندگار هنر، پنج جلسه برای داوری و انتخاب عکس و فیلم برتر، 14 جلسه شورای راهوری همایش و پنج جلسه کمیته علمی برای مقدمات این همایش برگزار شده است.
این همایش در سه محور ' هنر، ارزش های دینی، هویت ملی و نقش آن '،' آموزش و نقش آن در حفظ و احیای صناعات ' و ' کارآفرینی و اقتصاد هنر و نقش آن در حفظ و احیای صناعات' و بر دو محور متفاوت آموزشی و عملی درباره هنر برگزارشد .
برای این جشنواره 432 عکس و 38 فیلم مستند در قالب آثار فخیم و نیمه حرفه ای دریافت شده بود.
در این همایش بین المللی استادانی از دانشگاههای آلمان و فرانسه حضورداشتند.

*** نخستین همایش ملی فناوری اطلاعات، ارتباطات و محاسبات نرم امروز 23 اردیبهشت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان گشایش می یابد وبه مدت دو روز ادامه خواهد یافت.
در این همایش با هدف رشد و توسعه دانش در شاخه های علوم مهندسی رایانه و فناوری اطلاعات و ارتقای سطح علمی دانشجویان و پژوهشگران برگزار می شود.
محورهای این همایش شامل محاسبات نرم و سامانه های هوشمند، فناوری اطلاعات و اطلاعاتی، داده کاوی و مهندسی دانش، مهندسی نرم افزار، امنیت داده و شبکه، شبکه های رایانه ای و معماری رایانه و سامانه های دیجیتال است

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رویدادها وخبرهای روز در پایتخت فرهنگی ایران23 اردیبهشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X