دوچرخه سواري و پياده روي را حتي در هواي آلوده كنار نگذاريد

به گزارش روز شنبه ايرنا از پايگاه اينترنتي هلث نيوز لاين، پژوهشگران دانشگاه كمبريج گفتند كه حتي در شهرهايي با شاخص بسيار بالاي آلاينده هاي هوا، فوايد پياده روي و دوچرخه سواري براي سلامت افراد چنان زياد است كه آسيب هاي ناشي قرار گرفتن در معرض مواد شيميايي و ذرات حاصل از وسايل نقليه را تحت الشعاع قرار مي دهد. ورزش هاي منظم خطر بيماري هايي مانند ديابت، مشكلات قلبي و سرطان هاي متعدد را كاهش مي دهند.
برخي معتقدند كه افراد با ورزش در هواي آلوده خود را بيش از پيش در معرض خطر اختلالات و بيماري ها قرار مي دهند، زيرا با نفس هاي عميق حين ورزش، هواي سمي و ذرات گرد و غبار خطرناك را استنشاق مي كنند.
محققان به منظور مقايسه خطرات و فوايد ورزش در نواحي آلوده در سراسر جهان، با استفاده از داده هاي مطالعات اپيدميولوژيك و متاآناليز، شبيه سازي كامپيوتري ايجاد كردند.
آنها دريافتند كه در تنها يك درصد از شهرهايي كه نام آنها در پايگاه داده هاي سازمان جهاني بهداشت به عنوان مناطق بسيار آلوده ثبت شده، شذت آلودگي چنان زياد است كه فوايد 30 دقيقه دوچرخه سواري روزانه به ريسك خطرات ورزش در هواي آلوده نمي ارزد.
در گزارش اين مطالعه به طور خاص به نام لندن و دهلي نو اشاره شده است كه با وجود غلظت بسيار بالاي آلاينده ها، اما ساكنان آن همچنان مجال پياده روي و دوچرخه سواري را دارند.
پژوهشگران تاكيد كردند كه نتيجه مطالعه آنها به معناي رد تلاش هاي جهاني براي مقابله با آلاينده هاي هوا نيست.
اين مطالعه در مجله Preventive Medicine منتشر شده است
علمي **1311**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دوچرخه سواري و پياده روي را حتي در هواي آلوده كنار نگذاريد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X