پروژه حفاظت ازتالاب های ایران درتالاب بین المللی چغاخور اجرا می شود

به گزارش ایرنا، بالاسوبر امانیام مورالی روز شنبه در آیین رونمایی و اهداء لوح ذخیره گاه زیستكره تنگ صیاد سبزكوه چهارمحال و بختیاری در تالاب گندمان بروجن افزود: این پروژه تمركز بر روش های مبتنی بر اكوسیستم و اكولوژی اجرا می شود.
وی، از تهیه طرح حفاظت از تالاب بین المللی چغاخور و ارائه آن برای تائید نهائی به سازمان حفاظت محیط زیست ایران خبرداد و اظهار داشت: ذخیره زیستكره تنگ صیاد – سبزكوه یازدهمین ذخیرگاه كشور ایران است كه در یونسكو به ثبت رسیده و دارای ارزش زیست محیطی فراوانی است.
مورالی افزود: این ذخیرگاه مانند ذخیرگاه توران، پریشان و میانكاله دارای ارزش زیست محیطی فراوانی است چراكه دارای گونه‌های نادر و كمیاب گیاهی بوده و حفاظت از این سرمایه ضروری است.
وی ایران را از اعضای پیشگام در مباحث حفظ محیط زیست در جهان دانست و یادآور شد: درحوزه حفاظت از محیط زیست جامعه محلی، محور اصلی حفاظت به شمار می رود و هم اكنون سه پروژه مهم منارید و جایكا و همچنین مدیریت تالاب و پروژه حفاظت از تنوع زیستی زاگرس در استان چهارمحال وبختیاری با مشاركت مردم در دست اجراست.
نماینده مقیم برنامه عمران سازمان ملل متحد در ایران افزود: پروژه بین المللی منارید و جایكا هم اكنون در مرحله توسعه و تعمیم در سایر مناطق ایران است .
مورالی ادامه داد: موضوع اصلی در پروژه های محیط زیست در ایران مدیریت تلفیقی با مشاركت مردم است كه سازمان های مختلف در این زمینه همكاری دارند.
به گزارش ایرنا، در این آیین لوح ذخیره گاه زیستكره تنگ صیاد سبزكوه استان چهارمحال وبختیاری كه از سوی یونسكو صادر شده، ‌به معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست كشور، اهداء شد كه دكتر ابتكار این لوح را به استاندار چهارمحال وبختیاری اهداء كرد.
آیین رونمایی و اهدای لوح ذخیره گاه زیستكره تنگ صیاد سبزكوه استان چهارمحال وبختیاری روز شنبه با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست كشور، مسوولانی از یونسكو و استان چهارمحال وبختیاری در تالاب گندمان شهرستان بروجن برگزار شد.
7360/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروژه حفاظت ازتالاب های ایران درتالاب بین المللی چغاخور اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X