یان الیاسون:تروریسم ارزش های مشترک انسانی را هدف قرار داده است

یان الیاسوئن در نشست آزاد شورای امنیت این سازمان که تحت عنوان 'مقابله با اندیشه ها و برخوردهای تروریستی' برگزار شد گفت: جهان امروز به جدی بودن خطرات ناشی از تروریسم اگاهی پیدا کرده است.
وی افزود حالا جهان به این آگاهی رسیده است که چگونه تروریست ها با تحریف اعتقادات مذهبی قصد پراکندن نفرت و خشونت و ایجاد نفاق و دو دستگی در جوامع را دارند و تروریسم وافراطگرایی خشونت آمیز نه تنها همه ارزش های موجود در منشور سازمان ملل و اعلامیه جهانی حقوق بشر را به چالش کشیده بلکه به مقابله با تلاش های مشترک جهانی در جهت دستیابی به صلح ،امنیت، عدالت و شان انسانی برخاسته اند.
قائم مقام بان کی مون در ادامه گفت که هدف اقدامات خشونت آمیز تنها از میان بردن جان انسان ها نیست بلکه با پراکندن ترس و وحشت همه ارزش های مشترک انسانی را هدف قرار داده اند به همین دلیل محافظت از جان انسان ها در مقابل ترس و حراست از ارزش های مشترک جهانی باید مهم ترین هدف کشور های جهان باشد.
الیاسون تاکید کرد که باور به حقوق بنیادین انسان ها ، شان انسانی و ارزش وجودی همه انسان ها در کنار باور به تقدم و اولویت همبستگی های جهانی، نیرومندترین سلاحی را بوجود می آورد که می توان در مبارزه با اندیشه ها و برخوردهای تروریستی از آن استفاده نمود.
وی با اشاره به این که تروریست ها با دادن وعده های دروغین از قبیل احساس تعلق، درآمدهای مالی، وعده دستیابی به شکوه و عزت و حتی رفتن به بهشت، جوانان را به سوی خود جذب می کنند گفت تردیدی ندارد که همین جوانان از طریق امداد و راهنمایی توانایی درک حقیقت و خطرات ناشی از گرایش به افراطگرایی را دارند.
به گفته قائم مقام دبیر کل سازمان ملل وقتی می بینیم که جوانان قابلیت و لیاقت شرکت در جنگ ها را دارند باید قبول کنیم که به همان اندازه نیز شایستگی استفاده از فرصتی برای ایجاد صلح را نیز دارند.
الیاسون در ادامه از اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواست تا با درک همین توانمندی ها در جوانان جهان، بجای تکرار شعارهایی از قبیل این که 'جوانان رهبران آینده جهان هستند' مفاد و مندرجات قطعنامه 2250 این شورا را که در دسامبر سال 2015 در همین رابطه به تصویب رسیده به اقدامات عملی در این راستا تبدیل کنند و از این طریق مانع گرایش بیشتر جوانان به گروه های تروریستی شوند.
اروپلم-4-541**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یان الیاسون:تروریسم ارزش های مشترک انسانی را هدف قرار داده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X