مخالفان خرید آب سنگین از ایران در سنای آمریکا بار دیگر ناکام شدند

به گزارش ایرنا، قانونگذاران آمریکایی مخالف برجام در این نشست بار دیگر لایحه ای را با یک ماده الحاقی به پیشنهاد تام کاتون سناتور جمهوریخواه به رای گذاشتند که تصویب آن دولت آمریکا را از خرید آب سنگین از ایران منع می کرد.
سناتورهای دمکرات آمریکایی در این نشست رویکرد مذکور را که به پیشنهاد و طراحی سناتور نوپای جمهوریخواه «تام کاتون» به لایحه بودجه مربوط به آب و انرژی آمریکا الحاق شده بود «قرص زهرآگینی» خواندند که حتی در صورت تصویب با وتوی رئیس جمهور آمریکا مواجه می شد.
مجادلات طولانی قانونگذاران آمریکایی بر سر این ماده الحاقی تصویب لایحه بودجه انرژی آمریکا را که یکی از لوایح دوازده گانه بودجه این کشور است در سنای آمریکا مدت ها به تعویق انداخته است.
در این نشست حتی سناتور جمهوریخواه ایالت تنسی لامار السکاندر که ریاست زیر کمیته تنظیم بودجه انرژی در سنای آمریکا را به عهده دارد با وجود دفاع از ماده الحاقی کاتون بشدت ابراز نگرانی کرد که اجرای چنین لایحه ای ممکن است ایران را به فروش آب سنگین خود به یکی از کشور های متخاصم با آمریکا از قبیل کره شمالی ترغیب کند.
درپی شکست این ماده دایان قاینستاین سناتور دموکرات ایالت کالیفرنیا این شکست را نشانه ادامه کارایی ها و سلامت سنای کشورش خواند و گفت: اگر ما می خواهیم نشان بدهیم که هنوز قدرت اداره این مکان (سنای آمریکا) را داریم و می توانیم در آن کاری انجام بدهیم، نباید بگذاریم «قرص های زهرآگین» در لوایح بودجه آمریکا جایی داشته باشند.
اروپام-4-541**1708**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مخالفان خرید آب سنگین از ایران در سنای آمریکا بار دیگر ناکام شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X