سهم پرداختی بیمه برای جراحی سوختگی 2 برابر شده است

به گزارش خبرنگارعلمی ایرنا، دكتر سیدابوالحسن امامی روز شنبه در نشست خبری چهلمین كنگره جامعه جراحان پلاستیك ایران اظهار كرد: با اجرای این طرح هزینه درمان هر یك درصد سوختگی در بیمارستان های خصوصی پنجاه میلیون ریال و در بیمارستان های دولتی 10 میلیون ریال است كه با اجرای طرح تحول حدود 600 هزار ریال می شود.
وی به تعرفه گذاری در خدمات جراحی پلاستیك اشاره كرد و گفت: در تعرفه گذاری كه در قالب طرح تحول سلامت در مورد خدمات جراحی پلاستیك صورت گرفت، به دلیل برخی اعمال نظرهای غیركارشناسی، جراحی پلاستیك جزء جراحی های زیبایی و به عنوان جراحی لوكس مطرح شده، بنابراین تعرفه های درمانی در مورد آنها درنظر گرفته نشده است.
امامی افزود: با این حال از آنجا كه درصد بالایی (حدود 200 هزار نفر) سالانه در كشور ما دچار سوختگی می شوند، وزارت بهداشت قبول كرده است كه تعرفه اعمال جراحی مربوط به سوختگی ها را افزایش دهد.
وی اظهار كرد: سالانه 24 هزار نفر در كشور جان خود را در اثر حوادث رانندگی از دست می دهند و حدود دو تا سه برابر این میزان نیز دچار آسیب های جدی می شوند كه برای درمان آنها نیاز به جراحی پلاستیك دارند.
امامی ادامه داد: همچنین از هر 700 تولدی كه سالانه در كشور صورت می گیرد، یك نفر دچار شكاف لب و كام است كه لازم است تا سنین حدود 17 سالگی تحت درمان های ترمیمی و پلاستیك باشند؛ با این حال این گونه اعمال درمانی محسوب نمی شوند و تعرفه ای دولتی برای آنها لحاظ نشده است.
وی در مورد تعرفه جراحی زیبایی بینی به عنوان یكی از موارد جراحی پرطرفدار پلاستیك در ایران گفت: سقف تعرفه تعیین شده در طرح تحول نظام سلامت هشتاد میلیون ریال است اما به پزشكان اجازه داده شده كه به نسبت میزان مشكلات بینی فرد متقاضی جراحی، مانند وجود مشكلاتی در كف جمجمه یا نبود تقارن بین پایه های بینی، تا دو برابر تعرفه تعیین شده را دریافت كنند.
رییس كنگره جامعه جراحان پلاستیك ایران در مورد دخالت سایر رشته های پزشكی و یا افراد فاقد تخصص در انجام جراحی های ترمیمی و زیبایی اظهار كرد: در حال حاضر جراحان عمومی، متخصصان گوش و حلق و بینی، فك و صورت، چشم پزشكان، پزشكان عمومی و حتی تكنیسین ها برخی اعمال جراحی زیبایی و ترمیمی را انجام می دهند.
امامی با تاكید بر اینكه ما دخالتی در امور سایر پزشكان نداریم، افزود: باید نظارت دقیقی در این حوزه صورت گیرد چراكه موضوع سلامت مردم مطرح است؛ افراد غیرمتخصص باید از انجام این گونه امور منع شوند و افراد متخصص نیز برای انجام عمل های جراحی زیبایی باید دوره های مربوطه را بگذرانند.
وی ادامه داد: البته وزارت بهداشت در قالب طرح تحول سلامت، برای این رفع این مشكل برنامه ریزی هایی انجام داده اما اجرای آنها زمان بر است.
علمی**1834**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سهم پرداختی بیمه برای جراحی سوختگی 2 برابر شده است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X