استفاده از هواپیماهای فرسوده به عنوان جاذبه گردشگری

هواپیماهای اسقاطی مهرآباد می‌ تواند برای کاربری‌ های توریستی، گردشگری، رستوران یا سایر موارد استفاده شود.

علی رستمی مدیرکل فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد وجود حدود ۴۰ هواپیمای زمین‌ گیر و غیرعملیاتی در این فرودگاه خبرداد و گفت: طبق دستور وزیر راه و شهرسازی برای خروج این هواپیماها از فرودگاه، مکاتبات لازم برای تعیین تکلیف این هواپیماها انجام شده است.
به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی علی رستمی درباره آخرین وضعیت توسعه فضای پارک هواپیما در فرودگاه بین المللی مهرآباد گفت: یکی از مشکلات این فرودگاه در حال حاضر کمبود پارکینگ هواپیما به ویژه برای بازه زمانی ساعت یک بامداد تا 5 صبح است.
وی با اشاره به رایزنی با صها (شرکت صنایع هوایی ایران) برای استفاده از زمین‌ های این بخش جهت احداث اپرون برای 15 فضای پارک هواپیما ادامه داد: در حال حاضر بین 40 تا 42 فضای پارک هواپیما در فرودگاه مهرآباد وجود دارد اما با توجه به کمبود فضای پارک به ویژه در ساعات شب که زمان گراندتایم (توقف هواپیما در فرودگاه) است، در این 40 فضای پارک حدود 47 هواپیما البته با در نظر گرفتن استانداردهای لازم پارک می‌ شود.
مدیر کل فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد افزود: در صورتی که تعداد هواپیماها بیش از این میزان باشد در اپرون مربوط به نیروی هوایی و سایر بخش‌ های فرودگاه پارک می‌ شوند.
رستمی با بیان اینکه با توجه به رشد پروازهای فرودگاه مهرآباد، تا 5 سال آینده این فرودگاه در مجموع به 75 محل پارک هواپیما نیاز دارد گفت: علاوه بر فضاهای پارک موجود، برای تحقق این هدف، 15 محل پارک در زمین‌ صها و 12 محل پارک با خروج هواپیماهای زمین‌ گیر و اسقاطی در فرودگاه ایجاد خواهد شد.
وی از وجود حدود 40 هواپیمای اسقاطی در فرودگاه مهرآباد خبر داد و افزود: طبق دستور وزیر راه و شهرسازی برای خروج این هواپیماها از فرودگاه، مکاتبات لازم برای تعیین تکلیف این هواپیماها انجام شده است.
رستمی درباره کاربری هواپیماهای اسقاطی گفت: قطعات مورد نیاز این هواپیماها برای سایر هواپیماها مورد استفاده قرار گرفته و هواپیماهای موجود به هیچ وجه امکان پرواز ندارند که می‌ تواند برای کاربری‌ های توریستی، گردشگری، رستوران یا سایر موارد استفاده شود.
 
پیشرفت 40 درصدی احداث باند بتنی فرودگاه مهرآباد
وی با اشاره به آخرین وضعیت ساخت و پیشرفت باند بتنی فرودگاه گفت: نوسازی باند 29 راست فرودگاه از سال گذشته آغاز شد که طبق وعده پیمانکار و مشاور پروژه تا نیمه دوم امسال مورد بهره‌ برداری قرار می‌گیرد.
رستمی طول باند بتنی فرودگاه مهرآباد را حدود 4 کیلومتر عنوان کرد و افزود: این باند به طور کامل از لایه‌ های زیرین بازسازی می‌ شود. برای این کار آسفالت قدیمی لایه‌ های زیرین برداشته می‌ شود و رویه‌ی باند نیز به صورت تمام بتنی ساخته خواهد شد. تاکنون رویه‌ بتنی باند حدود 30 درصد پیشرفت داشته است.
مدیر کل فرودگاه بین‌ المللی مهرآباد با اشاره به اینکه کل باند بتنی فرودگاه مهرآباد تاکنون حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: امیدواریم این پروژه تا شهریور به اتمام برسد و از نیمه دوم امسال نیز قابل بهره‌ برداری باشد.
مدیر کل فرودگاه بین المللی مهرآباد گفت: این فرودگاه بعد از فرودگاه بین‌ المللی تبریز دومین فرودگاه کشور خواهد بود که به باند بتنی تجهیز می‌ شود.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استفاده از هواپیماهای فرسوده به عنوان جاذبه گردشگری» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X