لزوم بهره گیری از دستاوردهای سیاست خارجی برای رفع مشکلات داخلی

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین مقیمی  صبح چهارشنبه در گردهمایی مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری های سراسر کشور که در محل استانداری خرسان برگزار شد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، به تبیین ابعاد گوناگون مسئولیت مدیران در جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: در یک نظام سیاسی اسلامی مسئولان دولتی باید پس از خودسازی و تهذیب اخلاقی وارد عرصه فعالیت شده و همواره با صداقت و تقوا رفتار کرده و پروردگار را شاهد اعمال خود بدانند.

وی اقدامات دولت در سال ۹۴ به خصوص در حوزه سیاست خارجی را بسیار موفقیت آمیز ارزیابی و خاطرنشان کرد: تیم مذاکره کننده ایرانی در مقابل بزرگترین دیپلمات های قدرت های اول جهان توانستند با اقتدار از عظمت ایران دفاع کرده و برجام را به فرجام برسانند.

معاون سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه در حال حاضر گروهی سعی در بی اثر نشان دادن مذاکرات دارند، افزود: اسناد برجام برای اجرایی شدن نیازمند زمان است و اثرات لغو تحریم ها در حوزه اقتصادی به مرور زمان نمایان می شود.

مقیمی با اشاره به اینکه پیروزی های دولت در عرصه سیاست خارجی وظیفه سنگین تری را در حوزه داخلی بر عهده مدیران گذاشته است، اظهار کرد: لزوم بهره گیری از دستاوردهای سیاست خارجی دولت برای رفع مشکلات داخلی و حرکت در مسیر توسعه روزافزون ضروری است.

وی تصریح کرد: پس از پیروزی سربازان عرصه دیپلماسی کشور، اکنون خدمتگزاران نظام در حوزه های داخلی باید مطالبات مردم را شناسایی کرده و برای رفع آنها تلاش کنند.
معاون سیاسی وزارت کشور افزود: مدیران کل سیاسی استانداری ها در سراسر کشور به دلیل وظایف نظارتی بر فرمانداران در تحقق این مهم از نقش ویژه ای برخوردار هستند.

مقیمی اظهار کرد: با تبیین دقیق سیاست های دولت در سطح شهرستان ها می توان فرماندارانی آگاه و آموزش دیده تربیت کرد که با چشمانی تیزبین بر عملکرد دستگاه های اجرایی نظارت کرده و زمینه خدمات رسانی مطلوب به شهروندان را فراهم می کنند.

وی تعلیم فرمانداران و بخشداران برای آگاهی آنان از سیاست های دولت، نظارت بر عملکرد آنها و همفکری با معاونت های سیاسی برای انتخاب مدیرانی شایسته برای شهرستان ها از اصلی ترین وظایف مدیران کل سیاسی و انتخابات استانداری ها داست.

مقیمی اظهار کرد: نظارت مستمر بر عملکرد فرمانداران و بخشداران برای اجرایی شدن اصول تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به مراجعه کنندگان در اسرع وقت در سطح ادارات شهرستان، برگزاری دوره های آموزشی برای آنان، دریافت گزارش عملکرد فرمانداری ها به صورت مستمر از دیگر وظایف این مدیران کل است.

معاون سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه دکتر روحانی همواره بر تدبیر، عقلانیت، کار و تلاش، قبول مسئولیت برای حل مشکلات ایجاد شده توسط دولت های گذشته و حراست از شان کشور در مجامع بین المللی تاکید داشته اند، تصریح کرد: در همین راستا شاهد برگزاری موفقیت آمیز همراه با حضور پرشور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخبگان رهبری در سال گذشته بودیم.

مقیمی ادامه داد: دولت با فراهم کردن شرایط لازم زمینه حضور تمام گروه های سیاسی، احزاب و جریان های فکری همسو با نظام جمهوری اسلامی در رقابت های انتخاباتی را فراهم کرد.

معاون سیاسی وزارت کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامگذاری سال ۹۵ از سوی مقام معظم رهبری با نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: تلاش برای اجرایی شدن این مهم در سطح کشور با همراهی تمام دستگاه های اجرایی از جمله اصلی ترین اهداف دولت در این سال است.

مقیمی به سایر اولویت های کاری دولت در سال جاری پرداخت و عنوان کرد: مقابله با آسیب های اجتماعی و ارائه راهکارهای لازم برای رفع آنها، تکریم ارباب رجوع و حل مشکلات مراجعه کنندگان به ادارات دولتی در اسرع وقت و انجام اقدامات لازم برای ایجاد آمادگی انتخابات ریاست جمهوری از جمله حوزه های کاری است که در شورای معاونان وزارت کشور نیز مطرح شده و در دستورکار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مسئول اصلی اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور معاون اول رییس جمهور است، افزود: این مسئولیت در استان های آذرباییجان شرقی و لرستان بر عهده وزیر کشور قرار گرفته و در همایش استانداران سراسر کشور یکی از دستورکارهای اصلی جلسه است.

رفع موانع فعالیت سیاسی احزاب، ایجاد فضای نشاط در جامعه، رفع مشکلات مربوط به حوزه تقسیمات کشوری، توسعه تعاملات با نمایندگان منتخب استان ها در مجلس شورای اسلامی توسط فرمانداران و تلاش برای افزایش رضایتمندی شهروندان از دیگر تاکیدات معاون سیاسی وزارت کشور در این جلسه بود.

مقیمی ابراز امیدواری کرد: موفقیت های دولت در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که نمونه های آن در انتخابات، کاهش تورم و مقابله با معضلات اجتماعی شاهد بودیم بیش از پیش تداوم یابد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لزوم بهره گیری از دستاوردهای سیاست خارجی برای رفع مشکلات داخلی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X