تعهد دولت برای بیمه اقشار کم درآمد

مدیر کل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی کشور گفت که دولت سالانه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار میلیارد ریال برای بیمه اقشار کم درآمد تعهد برای تامین اجتماعی ایجاد می کند.

به گزارش ایرنا، حسین امیری گنجه افزود: بیمه کشاورزان ، زنبورداران ، خادمین ، باربران و دیگر اقشار کم درآمد بخشی از ۲۴ خدمت بیمه ای است که دولت تعهداتش را به تامین اجتماعی سپرده است.
وی سپردن این تعداد تعهدات بیمه ای به تامین اجتماعی را به خاطر پیش بینی نشدن اعتبارات مورد نیاز در بودجه سالانه دولت از مشکلات این سازمان دانست و گفت : اگر این تعهدات بیمه ای در بودجه سالانه دولت گنجانده شود به تامین اجتماعی فشار وارد نخواهد شد.
امیری گنجه اظهار داشت: این که دولت در شرایط اقتصادی مقاومتی بخش زیادی از پرداخت بیمه اقشار کم درآمد را تقبل می کند، حمایت کارآمدی از این اقشار محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی ماهانه ۴۰ هزار میلیارد ریال باید پرداخت بیمه ای داشته باشد، افزود: دولت باید زمینه را برای پرداخت این مبلغ کلان ایجاد کند تا زیرساخت های بیمه ای برای حمایت از جامعه فراهم شود.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصادی تامین اجتماعی کاربردی کردن تمامی مولفه های اقتصاد مقاومتی را از اولویت های این سازمان برشمرد و گفت: یکی از رویکردهای این سازمان کارآفرینی است و در این مسیر از طرح ها تولیدی و نوآورانه دانشگاهها حمایت می کنیم .
وی با بیان اینکه تامین اجتماعی برای تامین درآمد و حل مشکلات مالی خود به دنبال تقویت شرکت های تولیدی راهبردی تحت پوشش است ، افزود: در حال حاضر ۴۰۰ شرکت با مخاطرات عملیاتی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند که از این تعداد ۱۳۰ غیر راهبردی هستند.
امیری گنجه گفت: هشت شرکت از این تعداد ۸۰ درصد درآمد تامین اجتماعی را تامین می کنند و برای بقیه شرکت ها در حال هزینه کردن هستیم .
وی با بیان این که تامین اجتماعی ۱۰ هزار میلیارد ریال هزینه های تعهد نشده بیمه دارد ، افزود : برای تامین منابع مالی به دنبال مقیاس بزرگ تر برای درآمدزایی هستیم و در این راه دانشگاهها یکی از اولویت های ماست.
بر اساس آمارهای رسمی سازمان تامین اجتماعی هم اکنون با ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بیمه شده اصلی، ۴۱ میلیون نفر از جمعیت کشور را زیر پوشش دارد.
دو میلیون و ۹۵۰ هزار نفر هم به عنوان مستمری بگیر زیر پوشش این سازمان هستند.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تعهد دولت برای بیمه اقشار کم درآمد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X