دانشجویان امیرکبیر و اصفهان جوایز مسابقات برنامه نویسی ای سی ام را به خانه بردند

این مسابقات با شرکت 41 تیم از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور از دیروز سه شنبه در دانشگاه پیام نور بابل آغاز شد و شامگاه چهارشنبه با مشخص شدن تیم های برتر پایان یافت .
با این که عنوان این مسابقه برنامه نویسی دانشجویی دانشگاههای پیام نور بود ولی تنها 21 تیم شرکت کننده از دانشگاه پیام نور بودند و بقیه تیم ها از سایر دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در آن حضور داشتند.
دانشگاه امیرکبیر که با دو تیم در این مسابقات شرکت داشت مقام اول و دوم را از آن خود کرد و تیم دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان هم در جایگاه سوم ایستاد.
داوری این دوره از مسابقات را شش نفر داور از دانشگا ههای صنعتی شریف ، فردوسی مشهد، صنعتی شاهرود و پیام نور کشور بر عهده داشتند.
در پایان این مسابقات به تیم اول یک سکه تمام بهار آزادی ، تیم دوم نیم سکه بهار آزادی به تیم سوم هم ربع سکه هدیه شد.
معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور کشور در آئین پایانی این مسابقات گفت : دانشگاه کارآفرین ضرورت جامعه امروز است و دانشگاهها باید کارآفرینی را در جامعه گسترش دهند.
کریم نجفی برزگر افزود : با توجه به نیروی انسانی خلاق و تحصیل کرده جامعه ما ، ایجاد اشتغال و کارآفرینی در شرایط فعلی یکی از دغدغه های اصلی نظام است که دانشگاهها می توانند در این زمینه نقش برجسته ای داشته باشند.
وی ادامه داد : دانشگاهی می تواند سرنوشت کشور را عوض کند که به لحاظ فکری مستقل باشد و با نوآوری های فردی ، آن را در خدمت پیشرفت و توسعه کشور قرار دهد.
نجفی برزگر برگزاری مسابقات برنامه نویسی را در نشان دادن ظرفیت های دانشجویی و معرفی نخبگان مهم دانست و گفت : دانشجویان نخبه و مخترع نمی توانند خودشان به تنهایی هم اختراع کنند و هم به صنعت وصل شوند ، بلکه همه ما باید تلاش کنیم تا این نخبگان جذب صنعت کشور شوند و خوشبختانه در سال های اخیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این بخش ورود یافته است.
وی افزود : در دانشگاه پیام نور دانشجویی داریم که 26 اختراع از خود به ثبت رسانده است و همه باید تلاش کنیم تا این اختراعات کاربردی و وارد چرخه تولید شود.
او ادامه داد : دانشگاه پیام نور در رشد علمی جامعه نقش بی بدیلی دارد و در شرایط فعلی با دارا بودن 60 نمایندگی در سراسر دنیا از جمله ایتالیا ، هندوستان ، افغانستان و دبی در تلاش است تا دانشجویان خارجی را نیز جذب کند.
دانشگاه پیام نور دارای 700 هزار دانشجو ، چهار هزار استاد و 500 مرکز در ایران و خارج از کشور است.
7328/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشجویان امیرکبیر و اصفهان جوایز مسابقات برنامه نویسی ای سی ام را به خانه بردند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X