هزینه 200 هزار میلیارد ریالی دولت برای بیمه اقشار کم درآمد

حسین امیری گنجه عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بابل افزود: بیمه کشاورزان ، زنبورداران ، خادمین ، باربران و دیگر اقشار کم درآمد بخشی از 24 خدمت بیمه ای است که دولت تعهداتش را به تامین اجتماعی سپرده است.
وی سپردن این تعداد تعهدات بیمه ای به تامین اجتماعی را به خاطر پیش بینی نشدن اعتبارات مورد نیاز در بودجه سالانه دولت از مشکلات این سازمان دانست و گفت : اگر این تعهدات بیمه ای در بودجه سالانه دولت گنجانده شود به تامین اجتماعی فشار وارد نخواهد شد.
امیری گنجه اظهار داشت: این که دولت در شرایط اقتصادی مقاومتی بخش زیادی از پرداخت بیمه اقشار کم درآمد را تقبل می کند، حمایت کارآمدی از این اقشار محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی ماهانه 40 هزار میلیارد ریال باید پرداخت بیمه ای داشته باشد، افزود: دولت باید زمینه را برای پرداخت این مبلغ کلان ایجاد کند تا زیرساخت های بیمه ای برای حمایت از جامعه فراهم شود.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی اقتصادی تامین اجتماعی کاربردی کردن تمامی مولفه های اقتصاد مقاومتی را از اولویت های این سازمان برشمرد و گفت: یکی از رویکردهای این سازمان کارآفرینی است و در این مسیر از طرح ها تولیدی و نوآورانه دانشگاهها حمایت می کنیم .
وی با بیان اینکه تامین اجتماعی برای تامین درآمد و حل مشکلات مالی خود به دنبال تقویت شرکت های تولیدی راهبردی تحت پوشش است ، افزود: در حال حاضر 400 شرکت با مخاطرات عملیاتی تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند که از این تعداد 130 غیر راهبردی هستند.
امیری گنجه گفت: هشت شرکت از این تعداد 80 درصد درآمد تامین اجتماعی را تامین می کنند و برای بقیه شرکت ها در حال هزینه کردن هستیم .
وی با بیان این که تامین اجتماعی 10 هزار میلیارد ریال هزینه های تعهد نشده بیمه دارد ، افزود : برای تامین منابع مالی به دنبال مقیاس بزرگ تر برای درآمدزایی هستیم و در این راه دانشگاهها یکی از اولویت های ماست.
بر اساس آمارهای رسمی سازمان تامین اجتماعی هم اکنون با 13 میلیون و 600 هزار بیمه شده اصلی، 41 میلیون نفر از جمعیت کشور را زیر پوشش دارد.
دو میلیون و 950 هزار نفر هم به عنوان مستمری بگیر زیر پوشش این سازمان هستند.
7328/1654**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هزینه 200 هزار میلیارد ریالی دولت برای بیمه اقشار کم درآمد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X