بازگشت دو هزار دانش آموز قائمشهری به مدارس روستایی

سید محمد رسولی عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مناسب سازی و فراهم کردن امکانات و تجهیزات در تعدادی از مدارس روستایی را دلیل بازگشت این تعداد دانش آموزان از شهر به روستا دانست.
وی توضیح داد : با وجود مدارس در روستاها ، تلاش والدین برخی از دانش آموزان روستایی قائمشهر برای ثبت نام و تحصیل فرزندانشان در مدارس شهری ، وضعیت خاص و ویژه ای در سیستم آموزشی این شهرستان ایجاد کرده بود .
رسولی گفت : بررسی های کارشناسی و تحقیقات از والدین دانش آموزان مناطق روستایی نشان داد که کمبود و یا نبود امکانات ، تجهیزات و معلمان با تجربه در مدارس روستایی زمینه ساز مهاجرت از مدارس روستایی به مدارس شهری بود.
مدیر آموزش و پرورش قائمشهر از هوشمندسازی مدارس روستایی به عنوان یکی از اقدامات بهینه سازی مدارس روستایی با هدف بازگشت دانش آموزان یاد کرد و افزود : با اعتبارات دولتی و مشارکت خیران و انجمن اولیا و مربیان ، 22 مدرسه روستایی با هزینه یک میلیارد و 600 میلیون ریالی در یک سال اخیر هوشمندسازی شد .
وی افزود : به کارگیری معلمان با تجربه در مدارس روستایی اقدام دیگری بود که سبب رضایت والدین دانش آموزان شد تا فرزندان خود را به مدارس روستا بازگردانند.
رسولی گفت : تا پیش از انجام این اقدامات و خروج دانش آموزان از روستاها برای تحصیل در مدارس شهری ، سه مدرسه روستایی به دلیل زیر حد نصاب رسیدن دانش آموز در آستانه تعطیلی قرار گرفته بودند .
مشکل روی آوردن دانش آموزان روستایی به مدارس شهری در قائمشهر با وجود تحمل هزینه های سنگین ایاب و ذهاب موضوعی بود که ابتدای سال تحصیلی جاری در جلسه شورای اداری شهرستان قائمشهر مورد بررسی قرار گرفته بود.
افزایش تراکم جمعیت دانش آموزی در مدارس شهری کم ترین پیامد مهاجرت دانش آموزان روستایی به شهر بود.
این موضوع همچنین علاوه بر خطرهای ناشی از ایاب و ذهاب ، پیامدهای فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی دیگری نیز در پی داشت .
جمعیت دانش آموزی حدود 47 هزار نفری شهرستان قائمشهر در 330 مدرسه تحصیل می کنند.
تعداد مدارس روستایی قائمشهر 124 واحد است که حدود 9 هزار دانش آموز در آنها در حال تحصیل هستند .
2096/1654

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازگشت دو هزار دانش آموز قائمشهری به مدارس روستایی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X