سفر نمایندگان آژانس ایمنی هوانوردی اروپا به ایران

کارشناسان آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (European Aviation Safety Agency - EASA) جهت ارزیابی عملکرد شرکت هواپیمایی هما تا پایان اردیبهشت ماه جاری به ایران سفر می کنند.

به گزارش روابط عمومی "هما"، در پی الزام اتحادیه اروپا، آژانس ایمنی هوانوردی این اتحادیه ماموریت یافت تا نسبت به بررسی ایمنی شرکت های هواپیمایی که تائیدیه عملیاتی (AOC) خود را از کشورهای غیر اروپایی دریافت کرده اند، اقدام کنند.

براساس این الزام، شرکت های هوایی که به اروپا سفر می کنند، ملزم به دریافت مجوزی به نام مجوز TCO (Third Country OperatorsAuthorization) می باشند. بنابراین برای دریافت این مجوز، عملکرد شرکت ها در حوزه ارتقای سطح ایمنی، بر اساس برخی از انکس های ایکائو مورد ارزیابی قرار می گیرند.

پس از مذاکرات برجام و رفع برخی از موانع، کارشناسان آژانس هوانوردی اتحادیه اروپا نیز با سفر به ایران در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" حضور خواهند یافت تا این شرکت را ارزیابی کنند. این کارشناسان در مدت 2 روز قسمت های مهندسی و تعمیرات، عملیات و ایمنی و تضمین کیفیت "هما" را بر اساس استانداردهای ایکائو در بخش های قوانین و مقررات، عملیات هواپیماها، قابلیت پروازی هواپیماها، حمل و نقل کالاهای خطرناک و مدیریت ایمنی مورد ارزیابی قرار خواهند داد و پس از بررسی های انجام شده و تایید مدارک و مستندات ارایه شده، محدودیت پروازی ناوگان "هما" به منطقه اروپا برداشته خواهد شد.

گفتنی است در سال 2010 میلادی آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا محدودیت هایی را برای پرواز ناوگان "هما" اعمال کرد که به موجب آن فقط برخی از ناوگان این شرکت می توانند به منطقه اروپا پرواز کنند.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفر نمایندگان آژانس ایمنی هوانوردی اروپا به ایران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X