بزرگترین تلسکوپ فضایی +تصاویر -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی آکاایران: بزرگترین تلسکوپ فضایی +تصاویر

 

 

آخرین قسمت آینه اصلی تلسکوپ جیمز وب که قرار است جایگزین تلسکوپ فضایی هابل شود هم متصل شد تا یک قدم مهم دیگر برای ساخت ابزار جدید کشف رازهای کیهان برداشته شود.

به گزارش آکاایران: مجله آکا ایران: هر چند هنوز کارهای زیادی برای ساخت تلسکوپ جیمز وب باقی مانده است اما سرانجام هجدهمین و آخرین قسمت آینه اصلی تلسکوپ جیمز وب هم متصل و بدین ترتیب این آینه ی ۶٫۵ متری کامل شد. مهندسان ناسا که به طور خستگی ناپذیری در چند ماه گذشته به کار بر روی مونتاژ آینه اصلی غول پیکر تلسکوپ جیمز وب مشغول بوده اند، اخیرا توانسته اند کار نصب قطعه نهایی آن را به اتمام برسانند.

نخستین قطعه این آینه ۱۸ تکه ای در اواخر نوامبر ۲۰۱۵ در جای خود در اتاق پاک مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در مریلند قرار گرفت. از آن زمان تاکنون ۱۷ قطعه دیگر با استفاده از یک بازوی رباتیک در جای خود قرار داده شده اند و ساخت و ساز آن با نصب قطعه آخر  سرانجام به پایان رسید.

اکنون که آینه ها بر سر جای خود قرار گرفته اند دانشمندان یک گام دیگر به انجام رصدهای متهورانه ای که می توانند از رازهای سر به مهر کیهان رمزگشایی کنند نزدیک تر شده اند.

,آینه بزرگترین تلسکوپ فضایی جهان کامل شد/قدم مهم دیگر برای کشف رازهای کیهان,بزرگترین تلسکوپ فضایی,بزرگترین تلسکوپ فضایی جهان,[categoriy]

بزرگترین تلسکوپ فضایی تصاویر

بزرگترین تلسکوپ فضایی +تصاویر -آکاآینه بزرگترین تلسکوپ فضایی جهان کامل شد/قدم مهم دیگر برای کشف رازهای کیهان,بزرگترین تلسکوپ فضایی,بزرگترین تلسکوپ فضایی جهان,تلسکوپ,تلسکوپ فضایی,فناوری

آکاایران: بزرگترین تلسکوپ فضایی +تصاویر

هرکدام از آینه های شش ضلعی، ۱٫۳ متر قطر و ۴۰ کیلوگرم وزن دارند. آن ها در کنار هم یک آینه ی چند قسمتی ۶٫۵ متری را می سازند. این قطعات به هنگام پرتاب بسته می شوند و سپس وقتی تلسکوپ به فضا می رود باز می شوند.

,آینه بزرگترین تلسکوپ فضایی جهان کامل شد/قدم مهم دیگر برای کشف رازهای کیهان,بزرگترین تلسکوپ فضایی,بزرگترین تلسکوپ فضایی جهان,[categoriy]

بزرگترین تلسکوپ فضایی تصاویر

تلسکوپ فضایی جیمز وب قرار است جایگزین تلسکوپ فضایی هابل شود. هابل ۲۶ سال پیش به فضا پرتاب شد و آینه ای به قطر حدود ۲٫۵ متر دارد. بنابراین جیمز وب با قطر ۶٫۵ متر خیلی از آن بزرگتر است. جیمز وب می تواند به پرسش های زیادی درباره کیهان پاسخ دهد. از جمله چگونگی بوجود آمدن منظومه های ستاره ای با قابلیت میزبانی حیات روی سیاره هایی شبیه به زمین و تکامل منظومه شمسی. قرار است این تلسکوپ سال ۲۰۱۸ از پایگاه فضایی گویان فرانسه و با موشک آریان ۵ پرتاب شود.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بزرگترین تلسکوپ فضایی +تصاویر -آکا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X