کریمه موضوع هشدار تند پوتین به اکراین

به گزارش ایرنا، پایگاه کاخ کرملین امروز (چهارشنبه) با اعلام بی نیازی کامل شبه جزیره کریمه در ساحل دریای سیاه به انتقال برق از اوکراین به نقل از پوتین نوشت: اگر نیاز باشد هرگونه اقدام به محاصره را می شکنیم و اگر کسی می خواهد شاهد تمرین ما باشد، می تواند اقدام کند.
این هشدار پوتین پس از درخواست اخیر پترو پوروشنکو رییس جمهوری اکراین بیان می شود که خواستار بیشتر شدن دامنه تحریم های آمریکا و غرب علیه روسیه شده بود.
رییس جمهوری روسیه در جریان راه اندازی فاز چهارم انتقال برق از منطقه کراسنودار روسیه اعلام کرد که کریمه دیگر نیازی به برق انتقالی از اوکراین ندارد.
گروهی از تندروها و ملی گرایان اوکراینی سال گذشته با تخریب بخشی از شبکه انتقال برق به اوکراین، مناطق وسیعی از این شبه جزیره در خاموشی فرو رفت که با دستور رییس جمهوری روسیه در مدت کوتاهی چهار شبکه انتقال برق با توان انتقال 1270 مگاوات از روسیه برای تامین برق این شبه جزیره به بهره برداری رسید و امروز کامل شد.
شبه جزیره کریمه که سال 2014 با اقدام طرفداران روسیه و حمایت این کشور براساس نتایج برگزاری یک همه پرسی از اکراین جدا شد تا سال 1954 جزو خاک روسیه به عنوان سکاندار اتحاد جماهیر شوروی سابق بود.
این منطقه 25 هزار و 500 کیلومتری که اکنون دو میلیون و 413 هزار نفر جمعیت شامل یک میلیون و 450 هزار روس، 576 هزار اوکراینی و 245 هزار تاتار است، سال 1954 توسط نیکیتا خروشچف رییس جمهوری وقت شوروی سابق که زادگاهش اوکراین بود در قالب تغییرات نقشه ای به این کشور هدیه شده بود.
از سال 2014 با سقوط حکومت ویکتور یانوکوویچ و روی کار آمدن یک دولت متمایل به غرب در اکراین ، این کشور روابط پرتنشی با روسیه داشته است.
اروپام391**1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کریمه موضوع هشدار تند پوتین به اکراین» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X