لاریجانی: صهیونیست ها از آشفتگی در دنیای اسلام بهره می برند

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی لاریجانی عصر امروز - چهارشنبه - در مراسم افتتاحیه سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلای تهران افزود: امروز ما همه این صحنه ها را می بینیم که از دولت های به ظاهر اسلامی ولی دشمن خدا که کشوری مثل یمن و سوریه را این طور از بین می برند صهیونیست ها بهره می گیرند و به تعبیر امام (ره) اینها ملاهایی بدتر از طاغوت هستند که گروه های تروریستی را درست کردند و حمایت کردند که خون مسلمانان را بریزند.
وی ادامه داد : باید توجه داشت برخی از حاکمان اسلامی در حالی دم از قرآن می‌زنند و قرآن منتشر می‌کنند که تلاشی برای رشد جامعه براساس قرآن ندارند و آن را کنار گذاشته اند و طاغوتیان قرآن را وسیله‌ای برای حکومت ضدقرآنی تبدیل کرده‌اند.
لاریجانی در ادامه به روایتی از امام علی (ع) اشاره کرد و افزود: امام علی (ع) می فرماید 'کسی که با قرآن است، نیاز دیگری ندارد'. یعنی معیار استغنا و بی‌نیازی در زندگی فردی این است که با قرآن باشیم، یعنی مونس، حامل و پیرو قرآن بودن در فهم و همچنین عامل به قرآن بودن.
وی یادآور شد: سعادت انسان این است که با قرآن باشد. سعادت در مکتب اسلام به داشتن ثروت و مقام دنیوی یا لذات و شهرت نیست، بلکه سعادت در گرو با قرآن بودن است.
رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در سنت اسلامی پیداست که سعادت ما راه روشن دارد و قرآن کمک می‌کند از راه تاریکی به راه روشنی برویم. حال سوال این است که آیا در وجه اجتماعی نیز مانند وجه فردی، سعادت در با قرآن بودن است؟
لاریجانی گفت: دانستن قرآن تاثیر فردی در تکوین شخصیت انسانی و اثر وضعی در بخش اجتماعی و همچنین نقش تکاملی برای کل خانواده به همراه دارد.
وی به تعالیم و احادیث قرآن اشاره کرد و گفت: امام صادق (ع) می‌فرماید 'برای خانه‌هایتان بهره‌ای از قرآن قرار دهید' و در تعالیم دینی تاکید بر تلاوت قرآن در خانه شده است. تلاوت یک فرد سرنوشت کل خانواده را تغییر می‌دهد و سختی‌ها را از بین می‌برد و خیر و خوبی را برای همه اهل خانه به همراه دارد و همچنین عده آنها را افزایش می‌دهد.
رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تلاوت قرآن در خانه باعث برکت در خانه و در رشد مادی و معنوی کل خانواده تاثیرگذار است و حضرت رسول (ص) فرمودند 'خانه‌های خود را با تلاوت قرآن نورانی کنید' که نور در این سخن گهربار شامل رشد معنوی و مادی است.
لاریجانی یادآور شد: همه سخنان معصومین (ع) دلالت بر کثرت تلاوت قرآن در منزل دارد و باید فهم قرآنی و عمل به آن وجود داشته باشد و شهر و مدینه ای می‌تواند به چنین کمالی دست یابد که در آن تلاوت قرآن کثرت داشته باشد و روابط سیاسی و اجتماعی براساس قرآن باشد.
وی با بیان اینکه روابط سیاسی و اجتماعی باید براساس قرآن باشد، ادامه داد: در سابق از مساجد صدای قرآن شنیده می‌شد و به یاد دارم در دوران نوجوانی و جوانی با صدای مناجات قرآن در شهر قم بیدار می‌شدم، حال در بسیاری از مساجد این امور منسوخ شده و گاه می‌گویند برای بیماران مزاحمت ایجاد می‌شود. البته باید ملاحظه شود اما باید به یاد داشته باشیم همه جا که بیمارستان نیست و بیماران با شنیدن صدای قرآن روحیه می‌گیرند و شفا می‌یابند.
رییس مجلس نهم با بیان این که ساختار جامعه قرآنی الگو دارد گفت: در تئوری زندگی قرآنی توجه به وجوه اجتماعی و حکومت اصل است، زیرا کمال در زیست اجتماعی قرآنی است و تفاوت فکر اسلامی با سکولارها در این است که آنها فکرهای دینی را منحصر به فرد می‌دانند و حکومت را تابع دین نمی‌دانند.
لاریجانی یادآور شد: خوشبختانه انقلاب اسلامی باعث شد جامعه‌ای ولایتمدار داشته باشیم که در رأس آن رهبری عالم، عادل و پارسا قرار دارد که این فضل جامعه اسلامی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: زمانی یکی از مسئولین کشور بزرگی مهمان ما بودند و خدمت رهبری رسیدیم . پس از صحبت هایی که ایشان داشتند، با وی سر شام صحبت می کردم؛ آن فرد گفت که من در این شرایط به کشورم باز می‌گردم که منتقل کنم ایران از رهبری فاضل و دوراندیشی برخوردار است، رهبری پارسا ضرورت برای جامعه انسانی است. البته برخی حاکمان اسلامی دم از قرآن می زنند اما تلاش برای رشد جامعه بر اساس قرآن ندارند و برعکس آن را به یک باره کنار گذاشته اند.
وی ادامه داد: در همین رقابت های انتخاباتی آمریکا این روزها جلوه ای از سطح فکری و اخلاقی مشاهده می شود که یکی از کاندیداهای عجیب و غریب این دوره ریاست جمهوری امریکا حتی برای تبلیغ خود و تخریب طرف مقابل، عکس زن خود و زن کاندیدای دیگر را به عنوان فضیلت خود منتشر کرد که مثلا خانم بنده جوانتر و زیباتر است و این هم یک سبک پایین از رهبری است.
رییس قوه مقننه در ادامه به مصادره 2 میلیارددلار از اموال ایران توسط آمریکا اشاره کرد و گفت: امروز اکثر حاکمان تیزهوشی را در بدعهدی می‌دانند و آمریکا با چه فضاحتی وجوهی از ایران را ضبط کرده‌ است. آیا با این رفتارها امنیت در جهان حاکم می‌شود، کدام قانون بین‌المللی چنین اجازه‌ای به کشورها می‌دهد که محکمه ای در یک کشور، اموال کشور دیگر را مصادره کند.
وی ادامه داد: کدام کانون بین‌المللی چنین اجازه‌ای را می‌دهد که محکمه‌ای در کشور دیگر علیه کشور دیگری حکم صادر کند؟ آیا در این شرایط شما امنیت پیدا می‌کنید؟ بنابراین با این رفتار آیا سایر کشورها نمی گویند که نمی توان به آمریکا اعتماد کرد چون ممکن است اموال آن‌ها چپاول شود؟ آیا اگر محکمه دیگر کشورها نیز حکم به مصادره اموال آمریکایی‌ها را بدهد، با چنین اوضاعی، امنیت جهان به مخاطره نمی‌افتد؟
رییس مجلس شورای اسلامی افزود: به عنوان مثال در سوریه آتش بس اعلام می‌شود؛ بعد، سلاح از غرب به سوریه می‌رود و در دست تروریست ها می افتد و در پناه آتش بس، آتش افروزی می‌کنند آیا این مکر و خدعه نیست؟ این گونه جوامع با شهر خدا و مدینه قرآنی فرسنگ‌ها فاصله دارد.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ساختار جامعه از نظرحکومت و اجتماعی باید قرآنی شود گفت:‌ کمال انسان در یک زیست اجتماعی قرآنی میسر می‌شود و این تفاوت فکری اسلامی با سکولارها است. آن‌ها فکر دینی را منحصر در فرد می‌دانند و حکومت را نیز تابع دین نمی دانند در حالیکه در نظریه مدینه قرآنی باید حاکم عادل و متقی وجود داشته باشد که امام مردم باشد که خوشبختانه انقلاب اسلامی این اصل را محقق کرد.
سیام**1058 /1449

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لاریجانی: صهیونیست ها از آشفتگی در دنیای اسلام بهره می برند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X