اخذ عوارض بزرگراهی و نقش شورای شهر

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران از استقبال شورای شهر تهران برای دریافت عوارض از بزرگراه های زیرسطحی تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فنی و عمرانی شهرداری تهران، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به ایجاد فضاهای زیرسطحی در تهران اظهار داشت: دو مکان در تهران وجود دارد که امکان ایجاد فضاهای بزرگراهی در آنها وجود ندارد، یکی در مرکز شهر به دلیل بافت تاریخی و دیگری در شمال تهران که به دلایل مختلف مانند وجود ارتفاعات و قیمت بالای اراضی امکان تملک آنها ممکن نیست، لذا نمی توان شبکه های بزرگراهی در این دو نقطه تهران ایجاد کرد.
 
علیرضا جاوید با بیان این که «برای برون رفت از این مشکل استفاده از فضای زیرسطحی مطرح است که یکی از این فضاها تونل صیاد شیرازی به طول 10 کیلومتر است» گفت: این پروژه نیاز به 3 تا 4 هزار میلیارد تومان اعتبار دارد.
 
وی با اشاره به تامین این اعتبار در سال جدید، تصریح کرد: شورای شهر تهران لایحه عمرانی اخذ عوارض از بزرگراه ها را بازگرداند اما، برای بزرگراه های زیر سطحی مخصوصا اگر بخش خصوصی به آن ورود کند از این طرح استقبال کرده است.
 
وی با بیان این که «دریافت عوارض بزرگراهی در شهرها در دنیا به تجربه رسیده است، گفت: پروژه های عظیمی مانند تونل زیر سطحی با حضور بخش خصوصی انجام می شود و در دنیا با عوارض ورود به این بخش ها همراه است.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در ادامه به تشریح وضعیت بزرگراه شهید شوشتری پرداخت و گفت: طرح اولیه تونل این بزرگراه 800 متر بود اما در حال حاضر به 4 کیلومتر رسیده است ضمن آن که تلاش شهرداری بر آن است که در نقاط جنگلی از فضای زیر سطحی بهره ببریم.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اخذ عوارض بزرگراهی و نقش شورای شهر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت دنیای سفر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X