برنامه‌های تربیتی در مدارس اردبیل تقویت می‌شود

جشن تکلیف دانش آموزان البرز معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت:‌ برای ارتقای باورهای دینی دانش‌آموزان برنامه‌های تربیتی در مدارس استان اردبیل تقویت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، مصطفی کافی بعد از ظهر امروز در آئین جشن تکلف دانش‌آموزان دختر مدارس غیردولتی اردبیل اظهار داشت: نقش اولیاء در همراهی دانش‌آموزان مهم بوده و از اولیاء انتظار می‌رود تا در شیوه برخورد با فرزندان مراقبت بیشتری داشته باشند، چرا که منشاء از هم گسیختگی خانواده‌ها، ناشی از اتفاقات دوران کودکی است.

وی بیان کرد: مربیان و معلمان نیز در این زمینه نقش بسزایی دارند و می‌توانند در راستای تربیت دینی و آموزش‌های اسلامی به دانش‌آموزان نقش آفرین باشند که باید این افراد با الگو بودن و رعایت شئونات اسلامی دانش‌آموزان را در ترغیب به مسائل دینی و معنوی همراهی کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: انتظار می‌رود تا تکالیف و وظایف دینی دانش‌آموزان از طریق اولیا و نیز مربیان و معلمان به دانش‌آموزان یادآوری شود تا با آگاهی نسبت به این وظایف و تکالیف شرعی، دانش‌آموزان تلاش داشته باشند که به آن عمل کنند.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و  مشارکت‌های مردمی استان اردبیل نیز در این آئین هدف از برگزاری این جشن را همسویی و همگرایی هر چه بیشتر مدارس غیردولتی برای تبلیغ فعالیت‌های معنوی مدارس غیردولتی در بین مردم و مسئولین عنوان کرد.

محرم شایقی تصریح کرد: رویکرد اصلی آموزش و پرورش استان در مدارس غیردولتی، تقویت برنامه‌های تربیتی و باورهای دینی دانش‌آموزان بوده که برای رسیدن به این هدفگذاری مهم برنامه‌های مختلف در طول سال در این مدارس اجرا می‌شود.

همزمان با اعباد شعبانیه، جشن تکلیف دانش‌آموزان مدارس غیردولتی استان اردبیل با حضور 610 نفر از دانش‌آموزان دختر پایه سوم ابتدایی مدارس غیردولتی اردبیل در حسینیه ثار‌الله سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با حضور پرشور دانش‌آموزان موسسان، مدیران، روسای انجمن اولیاء و مربیان، معاونان و مربیان پرورشی این مدارس برگزار شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برنامه‌های تربیتی در مدارس اردبیل تقویت می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X