نتیجه ایجاد گروه‌های تروریستی بهره‌گیری حداکثری صهیونیست‌ها است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نتیجه ایجاد گروه‌های تروریستی بهره گیری حداکثری صهیونیست ها از این وضع آشفته است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی لاریجانی عصر امروزدر مراسم افتتاحیه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ضمن اشاره به ساختار یک جامعه قرآنی و هم‌چنین شرایط ایجاد شده در کشورهای منطقه اظهار کرد: امروز ما همه این صحنه‌ها را می‌بینیم، از دولت به ظاهر اسلامی ولی دشمن خدا که کشوری‌هایی مثل سوریه و یمن را از بین می برند؛ ملاهایی به تعبیر امام (ره) بدتر از طاغوت که گروه‌های تروریستی را درست کرده‌اند تا خون مسلمانان را بریزند و در دنیای اسلام دشمنی ایجاد کنند که نتیجه آن بهره گیری حداکثری صهیونیست ها از این وضع آشفته است.

رئیس قوه مقننه در ادامه اظهار کرد: این روزها به کرات شنیده‌اید که آمریکایی با چه فضاحتی وجوهی از ایران را ضبط کرده‌اند، آیا با این رفتارها امنیت در جهان حاکم می‌شود، کدام قانون بین‌المللی چنین اجازه‌ای به کشورها می‌دهد که محکمه ای در یک کشور اموال کشور دیگر را مصادره کند.

وی افزود: کدام کانون بین‌المللی چنین اجازه‌ای را می‌دهد که محکمه‌ای در کشور دیگر علیه کشور دیگری حکم صادر کند؟ آیا در این شرایط شما امنیت پیدا می‌کنید؟ بنابراین با این رفتار آیا سایر کشورها نمی گویند که نمی توان به آمریکا اعتماد کرد چون ممکن است اموال آن‌ها چپاول شود؟ در واقع حکومت‌ها خدعه می‌کنند و این گونه جوامع با شهر خدا و مدینه قرآنی فرسنگ‌ها فاصله دارد.

رئیس قوه مقننه هم‌چنین در ادامه بیان کرد: به عنوان مثال در سوریه آتش بس اعلام می‌شود بعد سلاح از غرب به سوریه می‌رود و در دست تروریست ها می افتد و در پناه آتش بس آتش افروزی می‌کنند آیا این مکر و خدعه نیست؟

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پیامبر (ص) می‌فرمایند حاملان قرآن در رحمت الهی قرار دارند و پوشیده در نور خداوند هستند اظهار کرد: پیداست که در سنت اسلامی ما سعادت یک راه روشن دارد و خداوند تمسک به قرآن را پیمودن راه از تاریکی به روشنایی می‌دانند و در لسان نبی مکرم (ص) حاملان قرآن را در پوشش نور الهی ورحمت خداوندی معرفی می‌کند، حال سوال این است اگر سعادت فرد در مکتب ما به حامل قرآن بودن است، در وجه اجتماعی نیز آیا چنین راهی صرفا جلوی پای جوامع وجود دارد؟

لاریجانی هم‌چنین بر تلاوت قرآن و نقش تکاملی آن برای کل خانواده تاکید کرد و گفت:‌ علی‌القاعده این نقش را نمی توان نادیده گرفت زیرا تلاوت قرآن در خانه بر همه اهل خانه اثر وضعی در عالم معنا می‌گذارد.

وی با بیان اینکه ساختار جامعه از نظرحکومت و اجتماعی باید قرآنی شود گفت:‌ کمال انسان در یک زیست اجتماعی قرآنی میسر می‌شود و این تفاوت فکری اسلامی با سکولارها است. آن‌ها فکر دینی را منحصر در فرد می‌دانند و حکومت را نیز تابع دین نمی دانند در حالیکه در نظریه مدینه قرآنی باید حاکم عادل و متقی وجود داشته باشد که امام مردم باشد.

لاریجانی تصریح کرد: خوشبختانه انقلاب اسلامی این اصل را محقق کرد و جامعه مبتنی بر ولایت ساخته شد و امروز رهبری عادل مجاهد و فاضل در این جامعه حضور دارد، فضل از آن جهت که با مقایسه رفتار و گفتار حکمت آمیز رهبری با مسئولین سایر کشورها متوجه این مسأله می شویم.

لاریجانی افزود: در همین رقابت های انتخاباتی آمریکا این روزها جلوه ای از سطح فکری و اخلاقی را مشاهده می‌کنیم که یکی از کاندیداهای عجیب و غریب آمریکا برای تبلیغ خود عکس زن خود و زن کاندیدای دیگری را به عنوان فضیلت خود منتشر کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: زمانی یکی از مسئولین کشور بزرگی مهمان ما بودند و خدمت رهبری رسیدیم پس از صحبت هایی که ایشان داشتند با وی سر شام صحبت می کردم آن فرد گفت من در این شرایط به کشورم باز می‌گردم که منتقل کنم که ایران از رهبری فاضل و دوراندیشی برخوردار است، رهبری پارسا ضرورت برای جامعه انسانی است. البته برخی حاکمان اسلامی دم از قرآن می زنند اما تلاش برای رشد جامعه بر اساس قرآن ندارند و برعکس آن را به یک باره کنار گذاشته اند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نتیجه ایجاد گروه‌های تروریستی بهره‌گیری حداکثری صهیونیست‌ها است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X