400 هزار دانش آموز تبعه خارجی در مدارس ایران تحصیل می کنند

به گزارش ایرنا، شاهین شادنوش روز سه شنبه در همایش مدیران مدارس پناهنده پذیر البرز که در مرکز رفاهی ایرانمهر ناحیه 4 کرج برگزار شد، افزود: از مجموع 400 هزار دانش آموز تبعه خارجی در کشور 360 هزار نفر تبعه افغانستان هستند.
وی اظهار کرد: این نشست آموزشی - تربیتی با هدف ایجاد تعامل بین دانش آموزان ایرانی و اتباع خارجی، بررسی مشکلات خاص این دانش آموزان در امور درسی، عاطفی ، فرهنگی، خانوادگی و گسترش دیدگاه تعاملی بین خانواده های دانش آموزان خارجی با خانواده های ایرانی در مراکز استان های مختلف کشور برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه ایجاد تعامل بین دانش آموزان و خانواده ها در مدارس کشور سبب از بین رفتن یا کم رنگ شدن تعارض فرهنگی - آموزشی می شود خاطر نشان شد: ایجاد یک پل ارتباطی خوب بین دانش آموزان و خانوادهای ایرانی و اتباع خارجی موجب شکل گیری وحدت و همدلی بین آنان می شود که این مهم امروز در بین کشورهای اسلامی در منطقه بسیار ضرورت دارد.
شادنوش حاکم بودن سیاست تعاملی بین دانش آموزان و خانواده های ایرانی - اتباع خارجی را لازمه تبعیض قائل نشدن یا نبودن در بین آنان در مدارس که همه دارای سهم آموزشی یکسان دولتی هستند ذکر کرد.
معاون مرکز امور بین الملل مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش بیان کرد: هزینه سالیانه هر دانش آموز ایرانی در مدارس بین 2 تا دو میلیون و 200 هزار تومان است که همین هزینه برای دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس ایران اسلامی هزینه می شود.
شادنوش در ادامه به دستور مقام معظم رهبری در زمینه ثبت نام از دانش آموزانی که کارت اقامت در ایران ندارند یا به نوعی غیر مجاز زندگی می کنند پرداخت و خاطر نشان شد: بر اساس همین نگاه رئوف و اسلامی رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران ، در سال تحصیلی 95-94 به جمعیت دانش آموزان اتباع خارجه 50 هزار نفر اضافه شده است.
وی گفت: تا سال گذشته شیوه نام نویسی از دانش آموزان اتباع خارجی در ایران فرق می کرد ولی با دستورات صادره از سوی مقام معظم رهبری اکنون دانش آموزان اتباع خارجی همانند دانش آموزان ایرانی در مدارس دولتی نام نویسی می کنند.
وی ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس هیات امنایی را نیز همانند شرایط دانش آموزان ایرانی که همان پرداخت شهریه ثبت نام مصوب شده از سوی انجمن اولیاء و مربیان می باشد عنوان کرد.
شادنوش مهمترین مشکلات دانش آموزان اتباع خارجی به خصوص دانش آموزان اتباع خارجی را مشکلات عاطفی ، بیکاری والدین ، نداشتن در آمد و اقامت ذکر کرد.
به گفته وی دانش آموزان عراقی و پاکستانی از نظر جمعیت دانش آموزی اشتغال به تحصیل در مدارس ایران به ترتیب رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند.
در این نشست آموزشی - تربیتی کارشناسان نکات لازم را در زمینه توجه به دانش اموزان در مدارس از جمله در برخورد و حمایت از دانش آموزان اتباع خارجی ارائه دادند.
در این همایش 200 نفر از مدیران مدارس پناهند البرز حضور داشتند.
البرز 420 هزار دانش آموز دارد.
2819/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «400 هزار دانش آموز تبعه خارجی در مدارس ایران تحصیل می کنند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X