معاون قوه قضاییه: استقرار مشاور زن در دادگاه خانواده در دست اقدام است

محمدباقر الفت عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم گشایش نخستین مرکز مداخله در خانواده به منظور کاهش طلاق و عوارض آن در مشهد جمع خبرنگاران افزود: ایجاد و تشکیل دادگاههای خانواده متناسب با نیاز حوزه قضایی است.
وی گفت: رسیدگی تخصصی به پرونده های حوزه خانواده از مسائلی می باشد که با جدیت مورد توجه است.
معاون قوه قضاییه ادامه داد: بر این اساس تلاش داریم حداقل در هر حوزه قضایی یا هر شهرستان یک دادگاه خانواده وجود داشته باشد که به دعاوی خانواده به صورت تخصصی رسیدگی و صدور حکم شود.
وی گفت: همانطور که روند ایجاد مراکز مشاوره در دادگاهها آغاز شده، دادگاهها به ظرفیتهای مورد تاکید قانونگذار از جمله حضور مشاور زن نیز مجهز می شوند.
الفت بدون ذکر شمار آمار افزود: شمار دعاوی حوزه خانواده در کشور بسیار زیاد است و دادگاههای خانواده با تراکم کار بالایی در این زمینه مواجه هستند.
وی ادامه داد: به دنبال برنامه های موفق دو سال گذشته در کاهش طلاق، تلاش می شود با استفاده از ظرفیتهای قانونی بتوان روند وقوع طلاق را در کشور کاهش داد.
معاون قوه قضاییه گفت: تلاش می شود نسبت به استحکام کیان خانواده، ارائه آموزشهای پیش از ازدواج، آموزش مهارتهای زندگی قبل از ازدواج و نیز آگاه کردن جوانان نسبت به اهمیت و حساسیت انتخاب همسر اقدامات موثری در کشور انجام شود.
وی در ادامه همچنین اظهار کرد: بیشترین رفتارهای مجرمانه در کشور شامل جرایم مالی از جمله سرقت است لذا در پی تلاشهای انجام شده پارسال شاهد کاهش ورودی پرونده ها در حوزه جرایم مالی به دادگستری و نیز کاهش قابل ملاحظه میزان رشد جرم در سطح کشور بودیم.
الفت در خصوص ارائه آموزشهای روز به قضات نیز گفت: تمامی قضات دانش آموخته حوزه و دانشگاه به مدت یک سال موظف به شرکت در دوره های آموزشی قوه قضاییه هستند.
وی افزود: همچنین در خصوص جرایم نوین و قوانین جدید دوره های ضمن خدمت مورد نیاز برای قضات برگزار و نسبت به افزایش توان آنان اقدام می شود.
7496/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون قوه قضاییه: استقرار مشاور زن در دادگاه خانواده در دست اقدام است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X