مدیرکل آموزش و پرورش: البرز 23 هزار دانش آموز تبعه افغانستان دارد

به گزارش ایرنا، خسرو ساکی روز چهار شنبه در همایش مدیران پناهنده مدارس البرز که در مرکز رفاهی ایرانمهر البرز در ناحیه 4 کرج برگزار شد افزود: رسالت آموزش و پرورش در بخش امور آموزشی - تربیتی حمایت از مسلمانان است به همین دلیل در حمایت از دانش آموزان اتباع خارجی که بیشترین جمعیت آنان را دانش آموزان افاغنه تشکیل می دهند نگاه عدالت محور دارد.
وی اظهار کرد: دانش آموزان افاغنه ساکن در این استان همانند سایر مدارس کشور در امور آموزشی - تربیتی دارای حقوق یکسان بوده و از سوی معلمان هیچگونه تبعیضی بین دانش آموز ایرانی و افاغنه وجود ندارد.
وی با اشاره به حاکم بودن فضای عاطفی - رفتاری خوب بین دانش آموزان ایرانی و افاغنه خاطر نشان شد: آنچه که این دانش آموزان را رنج می دهد وجود شرایط سخت خانوادگی به ویژه بی توجهی والدین به فرزندان در امور درسی - عاطفی است.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز گفت: در مدارس این استان برای دانش آموزان افاغنه عین دانش آموزان ایرانی برنامه های فرهنگی اجرا می شود تا دانش آموزان در شرایط مناسب تحصیل کنند.
وی ادامه داد: برای جبران کاستی هایی فرهنگی - آموزشی که در خانواده های دانش آموزان اتباع افاغنه کارگاههای آموزشی ویژه والدین این دانش آموزان و مدیران مدارس را در البرز برگزار می کنیم تا گامی در حل مشکلات این دانش آموزان برداشته باشیم.
مدیر کل آموزش و پرورش البرز بیان کرد: 5/6 درصد از اتباع خارجی ساکن در کشور در این استان سکونت دارند که هر سال بر جمعیت دانش آموزی این خانواده ها افزوده می شود.
ساکی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه نام نویسی از دانش آموزان اتباع غیر مجاز پرداخت و خاطر نشان شد: در سال تحصیلی 94-95 دستور مقام رهبری در خصوص این دانش آموزان اجرایی شد.
در این همایش 200 نفر از مدیران مدارس پناهنده البرز حضور داشتند که کارشناسان در زمینه مشکلات و راهکارهای مناسب برای حمایت از دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس سخن گفتند.
البرز 420 هزار دانش آموز دارد.
2819/1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیرکل آموزش و پرورش: البرز 23 هزار دانش آموز تبعه افغانستان دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X