جزئیات ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۵

شورای نگهبان ایرادات خود به مصوبه مجلس در مورد لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ را اعلام کرد.

به گزارش فارس، به نقل از روابط عمومی شورای نگهبان، لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور که با اصلاحاتی در جلسه مورخ نوزدهم اردیبهشت ماه یکهزار و سیصد و نود و پنج به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است؛ در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۰۲/۲۲ شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده نظر شورا به شرح زیر اعلام می‌گردد:

۱- در بند (ب) تبصره ۱ ، علی‌رغم اصلاح به عمل آمده اشکال ۱_۱_۳ این شورا در خصوص فرآورده‌های نفتی کماکان به قوت خود باقی است؛ لازم به توضیح می‌باشد که بند ۱۸ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ناسخ بند ۱_۲۲ سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه، در خصوص مورد نیست.

۲- در بند (الف) تبصره ۲، علی‌رغم تغییر به عمل آمده اشکال سابق این شورا کماکان به قوت خود باقی است، زیرا جزء ۲ بند (د) سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، پرداخت بدهی‌ها در مواردی که در تبصره آمده است را شامل نمی‌شود. بنابراین باید عبارت «و بدهی خود ... جدول شماره ۱۸ این قانون» حذف شود. همچنین در بند (د) این تبصره علی‌رغم اصلاح به عمل آمده اشکال سابق این شورا کماکان به قوت خود باقی است.

۳- علی‌رغم اصلاح به عمل آمده در بند الحاقی ۲ به تبصره ۵، به جز در خصوص انفال و اموال دستگاه‌های زیر نظر مقام معظم رهبری مدظله‌العالی، سایر ابهامات مرتفع نگردیده و کماکان به قوت خود باقی است.

۴- عبارت تبصره ۱۸، به صورتی که اصلاح شده اشکال دارد و باید به نحوی اصلاح گردد که چنانچه اموالی را که به فروش می‌رسد، از مصادیق واگذاری سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی باشد، به مصارف جزء بند ۲ بند (د) سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی برسد.

۵- تبصره‌های الحاقی ۹ و ۱۲، با توضیح ارائه شده، غیربودجه‌ای و مغایر اصل ۵۲ قانون اساسی شناخته شدند.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۵» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X