601 هزار خیر ایرانی در امر مدرسه سازی مشارکت دارند

محمدرضا حافظی روز چهارشنبه در هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی در ارومیه افزود: یکهزار خیر مدرسه ساز ایرانی در خارج از کشور از جمله آمریکا، کانادا، آلمان و دیگر کشورها اقامت دارند.
وی بیان کرد: فعالیت جشنواره خیرین مدرسه ساز در 550 شهر کشور از اسفندماه پارسال آغاز شده و تا پایان سال جاری ادامه دارد.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور اظهار کرد: مجمع خیرین مدرسه ساز کشور که از 18 سال گذشته در 28 استان در کنار حرم امام رضا(ع) آغاز به کار کرد، هر ساله با سیر تکاملی و نگاه ویژه خیرین مدرسه ساز در سراسر کشور با شور و عشق فراوان در عرصه تعلیم و تربیت در حال توسعه است.
حافظی اضافه کرد: هم اکنون 10 درصد دانش‌آموزان کشور در مدارس خارجی تحصیل می کنند بنابراین خیرین‌ باید مدارس ایرانی در کشورهای مختلف احداث کنند که فرهنگ ایرانی و زبان مادری آنها فراموش نشود.
رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور گفت: مجمع در نخستین سال فعالیت خود 168 میلیارد ریال، در سال دوم 400 میلیارد ریال، سال سوم 800 میلیارد ریال و در سال چهارم فعالیت خود یکهزار و 320 میلیارد ریال برای مشارکت در ساخت فضاهای آموزشی متعهد شده است.
حافظی بیان کرد: در سال 88 مبلغ هفت هزار و 400 میلیارد ریال از سوی این افراد نیکوکار به احداث و تجهیز کتابخانه‌ها کمک شد.
وی اظهار کرد: در 18 سال گذشته برخی از مدارس کشور ما چهار نوبته بودند اما با ورود خیرین در بخش مدرسه سازی، مشکل کمبود مدارس رفع شد.
حافظی افزود: به رغم این که کشور در سالهای اخیر با انواع تحریم های اقتصادی مواجه بود، ولی مشارکت مردم در امر مدرسه سازی روندی رو به رشد داشت و تعهدات مالی خیرین برای مدرسه سازی افزایش چشمگیری یافت.
به گزارش ایرنا، هیجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی با حضور مسوولان استان آذربایجان غربی و خیرین مدرسه ساز در ارومیه برگزار شد.
آذربایجان غربی دارای 5500 مدرسه است که 30 درصد این مدارس نیاز به بازسازی دارد.
این استان نیازمند پنج هزار کلاس درس جدید است.
7125/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «601 هزار خیر ایرانی در امر مدرسه سازی مشارکت دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X