98 تشکل کارگری در استان کردستان فعال است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، احمد رشیدی در نشست با عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی کشور در سنندج، تشکل ها را عامل ایجاد تعاون بین کارگران و کارفرمایان دانست و افزود: کارگران مظلومترین قشر جامعه بوده و نیازمند توجه ویژه و برنامه ریزی هستند.
وی با بیان اینکه برخی مشکلات در حیطه کارفرمایی منجر به نوعی بی انگیزگی در تشکیل تشکل های کارگری در کارگاه ها می شود گفت: می توان با شناسایی و رفع زمینه های این بی انگیزگی به ایجاد تشکل های کارگری فعال برای پویایی در محیط های کاری کمک کرد.
رشیدی با اشاره به تاسیس انجمن صنفی کارگران و استادکاران بخش ساختمان سنندج گفت: این انجمن دو سال پیش تشکیل شد و اکنون با بیش از هشت هزار نفر عضو یکی از فعال ترین تشکلات کارگری استان و کشور به شمار می آید.
وی با بیان اینکه جلساتی با رئیس انجمن صنفی کارگران و استادکاران بخش ساختمان سنندج برگزار شده است افزود: در این جلسات در زمینه توسعه روستائی بحث شده و اعتقاد داریم می توان در قالب تعاونی روستایی از جمله تعاونی مصرف به کارگران کمک ویژه نمود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان اضافه کرد: این اداره کل در راستای توجه به قشر کارگران استان و رفع مشکلات آنان از طریق مساعدت سایر ادارات زیر مجموعه وزارت متبوع در استان تلاش همه جانبه خواهد کرد.
3033

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «98 تشکل کارگری در استان کردستان فعال است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X