خسارت بارش تگرگ اراضی زراعی چالدران و پلدشت 36 میلیارد ریال اعلام شد

محمد اهرامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خسارتها در اثر بارش تگرگ در روز سه شنبه هفته جاری و 13 فروردین ماه امسال موجب وارد شدن خسارتهایی به گندم زارها، مزارع جو و یونجه شده است.
وی بیان کرد: از کل خسارت وارد شده به بخش کشاورزی شهرستانهای چالدران و پلدشت، 17 میلیارد ریال مربوط به اراضی کشاورزی شهرستان چالدران و 19 میلیارد ریال نیز مربوط به اراضی کشاورزی شهرستان پلدشت بوده است.
اهرامی اضافه کرد: بارش تگرگ در روز گذشته پنج هزار هکتار از اراضی زراعی چالدران را فرا گرفت که در هریک از مزارع گندم، جو و یونجه 15 تا 30 درصد خسارت در پی داشت.
وی اظهار کرد: بارش تگرگ در روز سه شنبه 21 اردیبهشت ماه 15 تا 20 روستای چالدران را دچار خسارت کرده است.
وی بیان کرد: در پلدشت نیز تگرگ یکهزار و 300 هکتار از اراضی را فرا گرفت که در پی آن 80 درصد از مزارع گندم و جو اعم از دیم و ابی دچار خسارت شد.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی دارای 800 هزار هکتار اراضی کشاورزی است که 120 هزار هکتار آن به کشت محصولات باغی و بقیه به کشت محصولات زراعی و سیفی و سبزی اختصاص دارد.
گندم و غلات مهمترین محصولات زراعی بهاره کشت شده در آذربایجان غربی است.
7125/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خسارت بارش تگرگ اراضی زراعی چالدران و پلدشت 36 میلیارد ریال اعلام شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X