تولید پتروشیمی نسبت به پارسال ١٠ درصد رشد کرد

به گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، «علی محمد بساق زاده» در بیست و ششمین نشست مدیران شرکت های تولیدی صنعت پتروشیمی اعلام کرد امسال هشت میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی افزوده می شود.
وی پیش بینی کرد امسال میزان تولید محصولات پتروشیمی به 54 میلیون و 700 هزار تن افزایش می یابد.
بساق زاده یادآوری کرد: پارسال بیش از 46 میلیون و 400 هزار تن محصول پتروشیمی در ایران تولید شد که ٨٠ درصد ظرفیت اسمی این صنعت را شامل می شود.
وی اضافه کرد: پارسال 14 میلیون و 950 هزار تن فروش داخلی و ١٨ میلیون و 100 هزار تن صادرات محصولات پتروشیمی داشتیم که در بخش داخلی کاهش ١٠ درصدی و در بخش صادرات افزایش ٢٣ درصدی را نسبت به سال 13٩٣ شاهد بودیم.
این مقام صنعت پتروشیمی ادامه داد: پارسال با توجه به روند بهبود تامین خوراک در صنعت پتروشیمی، ١٥ مجتمع تولیدی رکورد تولید خود را نسبت به سال 13٩٣ شکستند و از نظر تناژ ٩٠ درصد بیشتر تولید کردند.
به گزارش ایرنا، جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی را از 60 میلیون تن به 180 میلیون تن در سال افزایش دهد.
برای تحقق این هدف به 70 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است که باید بخش زیادی از آن از منابع خارجی تامین شود.
با اجرای برجام، شرایط برای گسترش مبادلات بین المللی صنعت نفت و پتروشیمی فراهم شده به گونه ای که گزارش ها از افزایش 26 درصدی صادرات محصولات پتروشیمی در پساتحریم حکایت دارد.
همچنین هیات های متعددی برای بررسی وضع صنعت پتروشیمی ایران به تهران آمده و مذاکره هایی را انجام داده اند که در برخی موارد به امضای تفاهمنامه منجر شده است.
اقتصام**2022**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید پتروشیمی نسبت به پارسال ١٠ درصد رشد کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X