تابستان سختی درپیش داریم؛ آبرسانی سیار باید با مدیریت صحیح انجام شود

به گزارش ایرنا، محمدحسین قرائتی روز چهارشنبه در مراسم ' نمایش توانمندی های آبفار برای آبرسانی سیار به روستاهای استان اصفهان در فصل تابستان'، افزود: هدف آبرسانی سیار، جبران کمبود تامین آب شرب و بهداشتی مناطق مورد نیاز است.
وی تصریح کرد: شرق اصفهان از نظر کمی با مشکل کمبود آب مواجه شده است و به همین دلیل بیشترین فعالیت آبفار استان اصفهان به آبرسانی سیار برای ساکنان منقطه شرق اصفهان متمرکز خواهد شد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی ( آبفار ) استان اصفهان با اشاره به بارندگی های اخیر در اصفهان گفت: بارش های اخیر برای جبران کمبود آب در این استان اثر گذار نبوده است و استان اصفهان همچنان در خشکسالی شدید بسر می برد و تابستان و پاییز سختی را سپری خواهد کرد.
وی تعداد تانکرهای سیار در استان اصفهان برای انتقال آب شرب به مناطق مورد نیاز را 40 دستگاه و تانکرهای ثابت را 570 دستگاه اعلام کرد و افزود: در تابستان باکمبود تانکر سیار مواجه خواهیم شد به همین دلیل طی هماهنگی انجام شده با ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان برای آبرسانی سیار به روستاها و مناطق مورد نیاز استان از سایر دستگاهها نیز درخواست کمک شده است.
قرائتی با اشاره به اینکه تانکر های حامل آب بهداشتی باید استانداردهای آب شرب را داشته باشند، تاکید کرد: شرکت آبفار استان اصفهان برای آبرسانی سیار از تانکرهای استاندار استفاده می کند و کیفیت آب آنها را با دقت کنترل خواهد کرد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان، اعتبار پیش بینی شده برای تامین نیازهای پروژه آبرسانی روستایی این استان در سال جاری را سه میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد.
قرائتی همچنین تعداد جمعیت روستاهایی که در استان اصفهان از خدمات آبرسانی سیار استفاده می کنند را 650 هزار نفر اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود امسال به 420 تا 450 روستا خدمات آبرسانی سیار و ثابت ارائه دهیم .
وی اظهارکرد: از اول فروردین سال جاری تاکنون آب شرب 233 روستای استان اصفهان بوسیله آبرسانی سیار تامین شده است.
مدیرعامل آبفار استان اصفهان با بیان اینکه فرسودگی شبکه ها، شکستگی و تعمیرات از چالش های شرکت آب و فاضلاب روستایی استان است، اضافه کرد: سامانه تلفنی 1523 برای مشترکان آبفار اصفهان و برای بیان مشکلات مشترکان است که از اوایل فروردین سال گذشته راه اندازی شده و با راه اندازی آن، روزانه 500 تا 700 تماس با شرکت آبفار استان اصفهان گرفته می شود .
وی بیشتر تماس های دریافتی از این سامانه را مربوط به شکستگی لوله ها و شکستگی خطوط انشعاب های داخلی و انشعاب های آب غیر مجاز اعلام کرد و گفت: راه اندازی این سامانه و بررسی تماس های برقرار شده موجب کاهش چشمگیر هدر رفت آب در روستاها شده است.
همزمان با تولد حضرت ابولفضل(ع) سقای دشت کربلا، مراسم ' نمایش توانمندی های آبفار برای آبرسانی سیار به روستاهای استان اصفهان در فصل تابستان' در شهر جدید بهارستان اصفهان برگزار و از گروه ها و دست اندرکاران آبرسانی سیار استان اصفهان تجلیل شد.
دراین مراسم که با هدف سنجش میزان آمادگی آبفار استان اصفهان در مقابله با بحران خشکسالی برگزارشد، تعداد 49 گروه حوادث و تانکرهای آبرسانی سیار حضور داشتند و در یک عملیات آبرسانی میزان آمادگی خود برای آبرسانی به مناطق مورد نیاز استان اصفهان را به نمایش گذاشتند.
استان اصفهان دارای یک هزار و 339 روستاست که با جمعیت این روستاها 635 هزار و 241 نفر می باشد.
از این تعداد 897 روستا بالای 20 خانوار است.
تعداد کل مشترکین روستایی استان اصفهان نیز 232هزار و 811 مشترک می باشد و در سال گذشته 416 روستا از خدمات آبرسانی سیار شرکت آبفار استان اصفهان بهره مند شدند.
ت/7141 / 2093

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تابستان سختی درپیش داریم؛ آبرسانی سیار باید با مدیریت صحیح انجام شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X