برلین: احتمالا ده ها تروریست به همراه پناهجویان وارد آلمان شده اند

به گزارش خبرگزاری رویترز از برلین، این آمار نشانگر 2 برابر شدن چنین مواردی از ژانویه به این سو است که احتمالا موجب افزایش نگرانی در باره سطح تهدید در آلمان می شود که تاکنون مانند فرانسه و بلژیک در ماه های اخیر، دچار حملات گسترده تروریستی، نشده است.
دولت آلمان تاکنون خطر ورود تروریست های داعش را به اروپا به همراه موج پناهجویان، کم اهمیت جلوه می داد که بخشی از آن به منظور پرهیز از تشدید نگرانی های عمومی در باره این هجوم است که در سال گذشته میلادی تعداد آنها به یک میلیون و 100 هزار تن رسید.
«هانس – گئورگ ماسن» رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان گفت: گرچه راه های موثرتری برای انتقال غیرمجاز تروریست ها به داخل آلمان وجود دارد، اما به نظر می رسد داعش به منظور افزایش نگرانی ها درباره پناهجویان و فرستادن نشانه سیاسی، آنها را از یونان و مسیر بالکان وارد آلمان کرده باشد.
ماسن افزود: این دیگر راز پنهانی نیست، من نگران شمار زیاد پناهجویانی هستم که از هویت آنها به علت نداشتن اوراق و مدارک شناسایی در هنگام ورود به این کشور، آگاهی نداریم.
شمار پناهجویانی ورودی به آلمان پس از آنکه در پاییز سال گذشته به اوج خود یعنی 10 هزار تن در روز رسید، در ماه های اخیر به علت بسته شدن مرز یونان با مقدونیه و توافق اتحادیه اروپا با ترکیه که موجب ناامیدی پناهجویان از عبور از دریا اژه شد، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
به گفته سخنگوی پلیس فدرال آلمان، از هنگام اوج گیری ورود سیل پناهجویان به آلمان، 369 هشدار در باره ورود احتمالی تروریست ها به خاک این کشور داده شد که از این تعداد 40 مورد دارای ارزش تحقیق بیشتر توسط مقام های فدرال و ایالتی آلمان، تشخیص داه شده است.
سخنگوی پلیس فدرال آلمان افزود: مقام های امنیتی آلمان نشانه ای در دست دارند که اعضا و حامیان سازمان های تروریستی به صورت هدفمند، سازماندهی شده و غیرقانونی به همراه پناهجویان به منظور انجام حملات در آلمان وارد این کشور شده اند.
اروپام**1486**شبس*1613

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برلین: احتمالا ده ها تروریست به همراه پناهجویان وارد آلمان شده اند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X