دانشمند هوافضای روس خواستار همکاری با همتایان ایرانی شد

ایوگنی چورسین عصر چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در غرفه روسیه در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افزود: به کشورهای مختلفی از جهان ماموریت علمی داشتم و ازجمله در سفری که چند ماه قبل به ایران داشتم، توسعه ایرانیان در این حوزه علمی پیشرفته جهان را چشمگیر یافتم.
وی با دعوت از همکاران ایرانی خود برای برقراری تعامل علمی و پژوهشی، تلاش دانشمندان ایران در این عرصه را ستودنی خواند.
این دانشمند هوا و فضای روسی، با بیان اینکه با برنامه مشخص به ایران سفر کرده است
اظهار داشت: دولت روسیه مصمم است تا هرچه سریعتر این ارتباط علمی و پژوهشی را میان دانشمندان هوا و فضای ایران و روسیه برقرار کند تا دو طرف بتوانند از مواهب آینده این تعامل و همکاری مثبت بهره دوجانبه ببرند.
چورسین، همچنین بر جدیت دانشمندان ایرانی در حوزه هوا و فضا تاکید کرد و توسعه سال های اخیر در این حوزه را زمینه ساز اقبال روسیه به سوی ایران برای کسب تجربیات ایرانی در این زمینه دانست.
وی افزود: دو کشور ایران و روسیه در عین حال می توانند با راه اندازی شبکه ای از تبادل استاد و دانشجو، همچنین هیات های علمی و پژوهشی، این پروژه مورد اهتمام دولت روسیه را تحقق بخشند.
نمایشگاه بین المللی کتاب 95 تهران شاهد حضور گسترده هیات فرهنگی روسیه به عنوان مهمان ویژه و اجرای برنامه های متعددی توسط هیات روسی است.
امسال در این نمایشگاه بین المللی بیش از 1600 ناشر شرکت کرده و حدود 220 هزار عنوان کتاب را عرضه کرده اند.
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 15 تا 25 اردیبهشت در شهر آفتاب برپا شده است.
اروپام**1378**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دانشمند هوافضای روس خواستار همکاری با همتایان ایرانی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X