آموزش و پرورش نباید محل تاخت و تاز گروه‌های سیاسی شود/بودجه‌های فرهنگی باید به آموزش و پرورش اختصاص یابد

حمیدرضا کفاشی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ‌معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه بودجه‌های فرهنگی باید به آموزش و پرورش اختصاص یابد، گفت: بودجه باید به‌جای اختصاص یافتن به دستگاه‌های فرهنگی موازی در اختیار آموزش‌وپرورش قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، حمیدرضا کفاش عصر امروز در همایش یکصدمین سال تأسیس آموزش‌وپرورش در شهرضا با بیان اینکه پیشکسوتان گنجینه و سرمایه اجتماعی جامعه هستند، اظهار داشت: 36 هزار دانش‌آموز و 5 هزار معلم شهید دین‌شان را به ارزش‌های انقلاب ادا کردند.

وی با بیان اینکه سطح معلومات هر جامعه به معلمان آن بستگی دارد، افزود: 100 سال است که شهرضا دارای آموزش و پرورش رسمی است و در آن روزها ایجاد آموزش و پرورش کار آسانی نبود باید نگاه بسیار باز باشد و مردم به معنای واقعی آزادی را درک کرده باشند تا آموزش و پرورش تشکیل شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به انتخاب یک زن به عنوان نماینده شهرضا، گفت: در آموزش و پرورش بخش بزرگی از نیروهای آن از خواهران هستند و پیشرفت تعلیم و تربیت در کشور به‌ویژه در ابتدایی مرهون تلاش معلم‌های زن است تا زمینه را برای آقایان در دوره‌های بعد فراهم کنند.

وی بیان کرد: در روزهای گذشته و در دو دیدار مقام معظم رهبری با دانش‌آموزان نمونه کشوری و معلمان و فرهیختگان مطالبی حکیمانه و بسیار غنی عنوان کردند. 

کفاش با اشاره به غرض‌ورزی بعضی از مطبوعات در کشور، تصریح کرد: 22 نکته رهبر معظم انقلاب در این دیدارها برای آموزش و پرورش بیان کردند اما برخی از مطبوعات تنها به یک یا دو نکته از این نکات بسنده کردند.

وی با بیان اینکه همراهی با سیاست‌های دولت یک ضرورت برای مدیران است، تصریح کرد: برای توسعه هر چه بیشتر لازم است با منطق و نه با احساس به تشریح سیاست‌های دولت پرداخته و در مسیر تحقق این سیاست‌ها قوی‌تر از گذشته قدم برداریم.

‌معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش با انتقاد از منتقدان برجام، گفت: عده ای گفتند با خرید 400 هواپیما از فرانسه اقتصاد بحران زده فرانسه نجات یافت و برای آنها اشتغالزایی ایجاد و پول برجام به فرانسه داده شد، این هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک خریداری شده و بعد از اتمام مهلت اجاره ایران صاحب آن می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته 50 میلیارد بلیط خارجی خریداری شده و برخی فرودگاه‌ها از جمله دبی با پول ایرانی‌ها آباد شده، تصریح کرد: هر چند باید فرصت نقد داد اما دروغ ممنوع است و اینکه گفته شد از هواپیماهای موردنظر 7 هواپیما پهن‌پیکر است صحیح نیست.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی بدون ولایت جمهوری اسلامی نیست، گفت: آموزش و پرورش نباید محل تاخت و تاز گروه‌های سیاسی شود. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه بودجه‌های فرهنگی باید به آموزش و پرورش اختصاص یابد، اظهار داشت: بودجه باید به‌جای اختصاص یافتن به دستگاه‌های فرهنگی موازی در اختیار آموزش‌وپرورش قرار گیرد تا علاوه بر آموزش، کار بزرگ فرهنگ‌سازی را نیز انجام دهد.

وی بیان کرد: نقش فرهنگیان فقط آموزش مفاهیم کتاب درسی نیست، امروز اگر فرهنگیان تنها به تدریس کتاب بسنده کنند، نقش فرهنگی خود را ایفا نکرده‌اند.

کفاش تصریح کرد: آزاداندیشی و قدرت تحمل صحبت مخالف را معلمان باید به دانش‌آموزان خود آموزش دهند تا در آینده یک دانش‌آموز قدرت شنیدن حرف یک مخالف را داشته باشد.

وی با بیان اینکه خیانت است که یک معلم سلیقه سیاسی خود را به دانش‌آموزش تحمیل کند، افزود: کرسی‌های آزاداندیشی در مدارس و دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش مورد تأکید مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آموزش و پرورش نباید محل تاخت و تاز گروه‌های سیاسی شود/بودجه‌های فرهنگی باید به آموزش و پرورش اختصاص یابد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X