گردهمایی استانی دانش آموختگان اراک برگزار شد

رئیس انجمن دانش آموختگان دانشگاه اراک در این آئین گفت: اولین مجمع دانش آموختگان دانشگاه اراک مهرماه سال گذشته با هدف یادبود دکتر قریب موسس این مرکز آموزش عالی برگزار شد.
سیدعبدالعلی ذوالانواری افزود: دیدار با دانش آموختگانی که سال های گذشته در این مرکز تحصیل کرده اند و ارائه نظرات و پیشنهادات برای برگزاری مجمع عمومی انجمن دانش آموختگان از اهداف برگزاری این نشست است.
وی اظهار کرد: مجمع عمومی انجمن دانش آموختگان در سال یک بار برگزار و اولین مجمع عمومی دانشگاه اراک امسال برگزار می شود.
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان مرکزی گفت: هریک از اعضای انجمن می توانند اساسنامه آن را مطالعه و نظرات و پیشنهادات خود را تا یک ماه قبل از برگزاری مجمع عمومی در اختیار انجمن قراردهند.
ذوالانواری افزود: این انجمن غیرانتفاعی و غیر سیاسی است و سلیقه حزبی و جناحی در آن خالت ندارد و در موضوعات علمی، فرهنگی، تحقیقاتی، پژوهشی و ورزشی فعالیت می کند.
وی بیان کرد: این انجمن در امور مدیریت دانشگاه فعالیت ندارد و استفاده از دانش و تجربه اعضا برای ارتقاء سطح علمی و افزایش توانمندی مجموعه مورد توجه قراردارد.
وی گفت: این انجمن سه عضو شامل اصلی، وابسته و افتخاری می گیرد و ارکان مجمع شامل مجمع عمومی، شورای عالی، هیات مدیره، بارسان و کمیته های تخصصی است.
در این آیین، وبگاه انجمن گشایش یافت و از دانش آموختگان دانشگاه اراک که از خوزستان، اهواز، مشهد، قوچان در این آئین شرکت کرده بودند تجلیل به عمل آمد.
سال 1350 تعدادی از اساتید دانشگاه تهران و دانشسرای عالی سابق، مقدمات تاسیس یک موسسه آموزش عالی خصوصی را در اراک ایجاد کردند و در مهرماه همان سال فعالیت این واحد آموزشی در چهار رشته فیزیک، شیمی، زیست شناسی، زبان و ادبیات فارسی با پذیرش 450 دانشجو آغاز شد.
این موسسه در اواخر سال 1351 با نام مدرسه عالی علوم اراک وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران و با مدیریت دولتی فعالیت خود را ادامه داد و در آذرماه سال 1368 این موسسه به طور مستقل و با عنوان دانشگاه تربیت معلم اراک فعالیت خود را دنبال کرد.
دانشگاه اراک به عنوان دانشگاه توسعه یافته و جامع درحال حاضر دارای چهار دانشکده و تعداد 85 رشته تحصیلی کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و کارشناسی ارشد و دکتری می باشد و به صورت روزانه و شبانه نسبت به تربیت دانشجویان و تامین نیروی انسانی متعهد و متخصص برای اداره و توسعه ایران اسلامی اقدام می کند.
از مهرماه 1391 شعبه محلات دانشگاه اراک در سه رشته مهندسی علوم کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار و مهندسی صنایع دانشجو می‌پذیرد.
6991/6013

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گردهمایی استانی دانش آموختگان اراک برگزار شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X