تحصیل سه میلیون دانش آموز ایرانی در دوره اول متوسطه

عظیم محبی عصر روز چهارشنبه در حاشیه همایش مدیران مدارس دوره اول متوسطه یزد به خبرنگار ایرنا گفت: این تعداد دانش آموز در 20 هزار مدرسه تحصیل خود را ادامه می دهند.
وی در ادامه با اشاره به تغییر صورت گرفته در اجرای هدایت تحصیلی و انتقال آن به پایه نهم در دوره اول متوسطه اظهار کرد: این امر مصوب سال 91 است که در سال تحصیلی جدید اجرایی می شود.
محبی افزود: بر این اساس دانش آموزان در پایان پایه نهم شاخه تحصیلی و رشته تحصیلی خود را تعیین می کنند.
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: هدایت تحصیلی از دوره دوم متوسطه به دوره اول متوسطه منتقل می شود
این مسئول با بیان اینکه والدین از توانایی و استعداد فرزندان خود آگاهی دارند از این رو می توانند نقش مهمی در هدایت تحصیلی فرزندان داشته باشند افزود: رویکرد والدین نباید این باشد که در جامعه کدام رشته مقبولیت بیشتری دارد تا فرزند خود را به آن رشته سوق دهند، بلکه باید براساس استعداد آنان و رشته های شرایط شغلی برای آنها مهیا است هدایت کنند.
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: همچنین والدین باید رشته های فنی حرفه ای و کار دانش توجه داشته باشند.
***اضافه شدن پنج درس جدید در دوره متوسطه دوم
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش گفت: علاوه بر درس های متداول رشته‌ها در سال‌های گذشته، پنج درس جدید مانند انسان و محیط زیست، تفکر و سواد رسانه‌ای، انسان و بهداشت، مطالعات فرهنگی و سبک زندگی اضافه می شود.
در این همایش یکروزه 250 نفر از مدیران مدارس دوره اول متوسطه ، معاونان و کارشناسان ادارات کل آموزش و پروش استان یزد حضور داشتند.
هم اکنون 195 هزار دانش اموز در یکهزار و 500 مدرسه استان مشغول به تحصیل هستند که 45 هزار نفر از این تعداد در دوره اول متوسطه می باشند.
مجموع دانش آموزان کشور 13 میلیون نفر اعلام شده است.
2088/8068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحصیل سه میلیون دانش آموز ایرانی در دوره اول متوسطه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X