تقدیر نویسندگان ایرانی از مترجم آمریکایی

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران، شماری از نویسنده هایی که کراسکری آثار آنها را ترجمه کرده از جمله سیدمهدی شجاعی، احمد دهقان، ضحی کاظمی و افشین یداللهی در این مراسم حضور داشتند.
تقدیر از کراسکری با حضور افشین شحنه تبار مدیر انتشارات «شمع و مه» (ناشر آثار وی) و امیرمسعود شهرام نیا معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران شامل خوانش بعضی از قسمت های کتاب های وی ترجمه نیز بود.
افشین یداللهی شاعر و ترانه سرا در این مراسم گفت: ترجمه شعر پیچیدگی های بیشتری از ترجمه متن و داستان دارد و رعایت حال و هوای اثر در زبان مقصد مستلزم جزئیات بیشتری است.
احمد دهقان داستان نویس حوزه دفاه مقدس نیز تصریح کرد: وقتی نام کراسکری را می شنوم؛ کلمه دلسوزی و امانت داری برای فرهنگ ایران به ذهنم می آید.
سیدمهدی شجاعی نیز انسانیت، صفا و اخلاص را کیمیای عصر ما دانست و گفت: شاید مترجم حرفه ای و ماهر زیاد باشد اما این عنصر انسانیت در همه یافت نمی شود و همین مختصه خاص خانم کراسکری است.
امیرمسعود شهرام نیا نیز در پایان مراسم از زحمات مترجم آمریکایی چندین اثر ایرانی تقدیر کرد و افزود: یا آنکه ادبیات معاصر فارسی مزایای زیادی دارد؛ در سطح جهانی شناخته شده نیست و دلیل آن نبود ترجمه های صحیح، متقن و قابل قبول است.
خانم کراسکری به دلیل تسلط بر زبان و فرهنگ فارسی و اینکه زبان مادری ایشان انگلیسی است به خوبی توانسته اند این کار را انجام دهند.
کراسکری نیز در این مراسم متن کوتاهی را به زبان انگلیسی در تشکر از نویسنده های ایرانی خواند که اجازه دادند آثارشان را به زبان انگلیسی ترجمه کند.
در پایان لوح تقدیری از سوی عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یه کراسکری تقدیم شد.
کارولین کراسکری که اول بار در سن 20 سالگی به ایران آمده است، بعدها در دانشگاه کالیفرنیا آمریکا دانش آموخته رشته ایران شناسی شد و کار ترجمه آثار ایرانی را به زبان انگلیسی از سال 2002 آغاز کرد.
بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 15 تا 25 اردیبهشت در شهرآفتاب برپا شده است.
فراهنگ**9157**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تقدیر نویسندگان ایرانی از مترجم آمریکایی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X