۵ کمیته تخصصی تحقق اقتصاد مقاومتی در گلستان تشکیل شد

به گزارش خبرنگار مهر، قدرت الله عابدی عصر چهارشنبه در شورای اقتصاد مقاومتی استان گلستان، اظهار کرد: از زمان ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری ۳ جلسه ستاد راهبردی در استان تشکیل و اهداف و راهبردها در این حوزه تبیین شد.

وی افزود: ارائه سند تطبیقی با سند جامع یکی از اقدامات انجام‌شده در این حوزه بود که ۴۲ سند منطبق با اقتصاد مقاومتی شناسایی و ۷۴ پروژه در حوزه اقتصادی و اجتماعی معرفی شد.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان از تدوین شیوه‌نامه پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در استان خبر داد و اضافه کرد: با بررسی عملکرد دوساله استان در اقتصاد مقاومتی بحث‌های نرم‌افزاری آن به دبیرخانه ارسال و ۵ کمیته تخصصی شکل گرفت.

وی ادامه داد: کمیته تخصصی عدالت محوری و مردمی کردن اقتصاد مقاومتی با پرداخت ۴۳ میلیارد تومان تسهیلات، کمیته تخصیص منابع ازجمله این کمیته‌ها بود که تلاش شد باهم افزایی در این بخش منابع در دستگاه‌های کوچک مدیریت شود.

عابدی از کمیته استقرار و تولیدات دانش‌بنیان، توسعه برون‌گرایی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی و توسعه صادرات و کمیته درون‌گرایی به‌عنوان دیگر کمیته‌های تخصصی تحقق اقتصاد مقاومتی در استان نام برد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون پروژه‌های ۱۶ وزارتخانه در استاش اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی تنظیم‌شده و باید برش‌های استانی آن به‌تناسب سندهای کشور مشخص شود.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی استان گلستان از بسیج سازندگی نیز خواست تا نسبت به تدوین برش استانی تحقق اقتصاد مقاومتی در استان اقدام کند.

عابدی از کمیته‌های تخصصی اقتصاد مقاومتی در استان به‌عنوان بازوان اجرایی نام برد و تصریح کرد: باید برنامه‌های نرم‌افزاری و بسترهای اجرایی برای مردمی کردن اقتصاد مقاومتی و استفاده از تمام ظرفیت‌های خدادادی استان برای محرومیت‌زدایی در استان به‌ویژه مناطق شمالی مشخص‌شده و بر مبنای آن برنامه‌ها عملیاتی شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۵ کمیته تخصصی تحقق اقتصاد مقاومتی در گلستان تشکیل شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X