۷۵ درصد مصوبات کارگروه اقتصادی گلستان در سال گذشته مصوب شد

به گزارش خبرنگار مهر، یوسف بسنجیده، عصر چهارشنبه در کارگروه اقتصادی استان گلستان اظهار کرد: در سال گذشته ۵۶ مصوبه از طریق ۱۴ دستگاه اجرایی در این کارگروه به تصویب رسید.

وی افزود: بیشترین مصوبات مربوط به سازمان جهاد کشاورزی با ۱۷ مصوبه و کمترین آن مربوط به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دامپزشکی و شرکت شهرک‌های صنعتی هرکدام با یک مصوبه بوده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری گلستان خاطرنشان کرد: از مجموع ۵۶ مصوبه این کارگروه در سال گذشته ۱۴ مصوبه در حال پیگیری و اجرا است.

وی متذکر شد: ما دستگاه اجرایی نیستیم و وظیفه هماهنگی و رصد کردن کارگروه‌های مختلف و تعیین راهبردهای اقتصادی استان بر عهده ماست.

وی ادامه داد: سال گذشته ۷۴ طرح و پروژه محوری و محرک اقتصادی در استان گلستان مشخص شد و خلاصه این طرح‌ها به سازمان اقتصاد و دارایی ارسال‌شده است.

به گفته بسنجیده تاکنون دستگاه‌های اجرایی استان سیاست‌ها و برنامه خود برای اجرایی و عملیاتی شدن این پروژه‌ها را ارائه نکرده‌اند که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن این مهم محقق شود.

در ادامه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان گفت: سازمان مدیریت در راستای سند راهبردی و اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های سازمانی، شیوه‌نامه ارسال کرده و سهم هرکدام از بخش‌های کشاورزی، اقتصادی و ... را مشخص کرده است.

داوود طبرسا افزود: بر اساس برنامه‌ریزی بلندمدت صورت گرفته باید وضعیت منطقه آزاد، ریل عریض و پایانه غلات در استان مشخص شود.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود پروژه‌های اولویت‌دار استان مانند سرمایه‌گذاری خارجی، منطقه آزاد و پایانه غلات به‌طور مشخص با تشکیل تیمی برنامه‌ریزی و تعیین تکلیف شوند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون سهم درآمدی و مالیاتی استان گلستان در مقایسه با استان‌های هم‌تراز خود مانند ایلام و خراسان بیشتر است درحالی‌که سرانه درآمدی شهروندان نسبت به این استان‌ها پایین‌تر بوده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۷۵ درصد مصوبات کارگروه اقتصادی گلستان در سال گذشته مصوب شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات