600 هکتار از اراضی ساحلی گلستان سند دار شد

به گزارش ایرنا از راه و شهرسازی استان، غلامعباس نظرخانی روز چهارشنبه گفت: این اراضی قابلیت توسعه ای و اقتصادی قابل توجهی دارند و با توجه به مجاورت با دریا جهت سرمایه گذاری در بخش گردشگری مناسب است.
به گفته وی، از آنجایی که بخشی از سند توسعه استان مبتنی بر صنعت گردشگری است، اداره کل راه و شهرسازی در حال سیاست گذاری برای این اراضی به منظور جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی و رونق اقتصادی و اجتماعی در این مناطق می باشد.
نظرخانی با اشاره به این که حدود 50 هکتار از اراضی ساحلی استان هنوز در تصرف اشخاص و افراد است، گفت: برای رفع موانع احتمالی و شتاب بخشی به اعاده انفال به دولت، برای این اراضی پرونده قضایی علیه متصرفین، مفتوح و این موضوع در دستور کار شورای حفظ حقوق بیت المال و معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان قرار دارد.
وی ادامه داد: در این خصوص برای آن دسته از تصرفات افراد و اشخاص نیز اقدام های حقوقی در مراجع قضایی بعمل آمده به طوری که آرای خلع ید و قلع و قمع و رفع تصرف کیفری در این اراضی صادر قطعی و اجرا شده است.
مدیر املاک و حقوقی راه و شهرسازی گلستان اضافه کرد: تثبیت مالکیت دولت در این عرصه ها با کمترین هزینه ممکن صورت پذیرفته و بدیهی است پس از اخذ سند مالکیت، موضوع حفظ و حراست از اراضی و جلوگیری از تصرف آن توسط افراد و اشخاص مد نظراست.
نظرخانی، بازدید و مراقبت روزانه را از جمله اقدام ها در جهت حفظ و حراست از این اراضی بیان کرد و افزود: یکی از وظایف راه و شهرسازی و مدیریت املاک و حقوقی اداره کل، حفظ و حراست و صیانت از انفال و اراضی ملی و دولتی است که قانونگذار، اراضی ملی و دولتی و انفال داخل محدوده و حریم شهرها را براساس ماده 10 قانون زمین شهری در تصدی راه و شهرسازی قرار داده است.
1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «600 هکتار از اراضی ساحلی گلستان سند دار شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X