سازمان هواپیمایی کشوری همپای استانداردهای ایکائو

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد سعید شریفی در آیین اختتامیه هشتیمن اجلاس بین المللی ایکائو با قدردانی از سازمان ایکائو برای فرصت میزبانی به ایران گفت : به رغم مواجه با همه تحریم ها و محدودیت ها بالاتر از سطحی قرار داشتیم که بسیاری از کشورها به لحاظ ایمنی در آن قرار داشتند. تحریم ها بسیار برای ما پرهزینه بود اما هرگز اجازه ندادیم ایمنی پروازها ،ما را با مخاطره روبرو کند.
وی در مورد PKD گفت : ایران در این زمینه کمیته تخصصی تشکیل داده و برای تامین و به روز رسانی آخرین نسل از تجهیزات مرتبط با امنیت ، این عزم و اراده وجود دارد که کشورهای همسایه را در این زمینه کمک کنیم .
PKD سازو کاری تحت عنوان دفتر راهنمای کلید همگانی است که توسط ایکائو ایجاد شده و مشارکت در آن مستلزم امضای تفاهم نامه از سوی دولت های عضو است .
شریفی با بیان اینکه ایران در مدیریت حمل و نقل هوایی نقش مهمی دارد افزود : با توجه به وضعیت جغرافیایی در حال توسعه و نوسازی زیر ساخت های حمل ونقل هوایی هستیم به گونه ای که توانسته ایم 80 میلیون مسافر را در سال مدیریت کنیم .
مدیر کل حوزه ریاست سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام اینکه تلاش داریم این ظرفیت را در سالهای آینده دو برابر کنیم گفت : هدف نه تنها در زیر ساخت های فرودگاهی است بلکه می خواهیم رضایتمندی مسافران را افزایش دهیم .
وی ارتقا ایمنی را یکی دیگر از اهداف مهم سازمان برشمرد و افزود : از ایکائو می خواهیم در دستیابی به این مهم و نوسازی به ما کمک کند .
شریفی در پایان از همه نهادها و سازمان ها از جمله وزارت کشور ، وزارت امور خارجه ، سازمان منطقه ازاد کیش در برگزاری این اجلاس قدردانی کرد.

* معاون دفتر منطقه‌‌ای ایکائو :هیچ کشوری نباید از پیوستن به PKD باز بماند
محمد سماوی معاون دفتر منطقه ای ایکائو در خاورمیانه با ابرازرضایت از برگزاری هشتمین اجلاس بین المللی ایکائو گفت : 300 نماینده از کشورهای و شرکت های مختلف خارجی در این اجلاس حضور داشتند و موضوعات خوبی مطرح شد.
وی با بیان اینکه حرکت جهانی به سمت فناوری مدارک ماشین خوان آغاز شده افزود : از سال 2015 می بایست همه مدارکی که ماشین خوان نبودند از دور خارج می شدند و برخی کشورها از جمله ایران گذرنامه الکترونیک را تولید کردند .
به گزارش ایرنا ، سماوی تاکید کرد : باید کشورها را برای پیوستن به PKD کیلد عمومی تشویق کنیم و ایکائو تلاش دارد با توجه به ویژگی های مندرج در سند 9303 هیچ کشوری از این موضوع جا نماند .
وی تصریح کرد : این اجلاس فرصتی بود که نشان دهد در حوزه حمل ونقل چقدر فعال هستیم .
مجید آقا بابایی مدیرکل دفتر امور مرزی وزارت کشور سخنران دیگر مراسم اختتامیه ابراز امیدواری کرد که این نشست ها و تعاملات، که در حوزه فنی و تخصصی یک موضوع بین المللی و مشترک کشورهاست گامی برای ارتقا رفاه و آسایش ملت ها و همچنین امنیت باشد .
وی از شورای سیاستگذاری در هماهنگی برای این برنامه و دست اندرکاران برگزاری اجلاس قدردانی کرد.
بابایی امنیت موجود را مدیون خون شهدا دانست و گفت: باید قدردان تلاش های کسانی باشیم که این امنیت را برای ما به ارمغان آورده اند .
مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاههای سازمان هواپیمایی کشوری نیز با بیان اینکه حمل و نقل هوایی نقش مهمی در رشد و توسعه و ارتباط بین کشورها و ملت ها دارد و از همین رو مورد توجه سازمان های بین المللی است و بیشتر مصوبات در حوزه بین المللی با نگاه به این موضوع است .
مرتضی دهقان افزود : سازمان جهانی هواپیمایی پیشنهاد داده هماهنگی امنیتی ، تسهیلاتی بین دستگاه ها انجام شوده که در کشور ما هم برنامه ملی امنیت تصویب شد و کمیته امنیت هوانوردی هم به صورت مرتب جلسه های خود را انجام می دهد .
وی گفت : در پی تصویب برنامه ملی تسهیلات هستیم تا تعادلی میان امنیت و تسهیلات ایجاد کنیم تا خدمات خوب از لحاظ امنیتی به مسافران ارائه دهیم .در کشورما هماهنگی بین دستگاه های اجرایی در حوزه حمل و نقل هوایی وجود دارد.
مرتضی صیرفی نماینده وزارت امور خارجه در کیش نیز از تلاش های برگزار کنندگان این اجلاس قدردانی کرد و گفت : این آمادگی در دفتر نمایندگی وزارت خارجه در کیش وجود دارد تا میهمانان شرکت کننده در این اجلاس که تمایل دارند برای مدت کوتاهی به سرزمین اصلی سفر کنند روادید در کوتاه ترین زمان صادر کند .
احمد ابراهیمی نماینده فناوری اطلاعات پلیس نیز در این اجلاس گفت : این مجموعه آماده است تا به هر سازمانی که قصد استفاده از PKD را دارد کمک کند .
وی گفت : هر کاری که برای امنیت اسناد مسافرتی انجام می گیرد در راستای سرعت بخشیدن به فعالیت همکاران در پلیس اطلاعات است و اینکه در نهایت، پلیس بتواند با سایر سازمان ها در ارتقای امنیت عمومی کشور کمک کند .
هشتمین اجلاس بین المللی ایکائو از 20 تا 22 در مرکز همایش های بین المللی خلیج فارس برگزار شد .این اجلاس پس از سه روز فعالیت تخصصی ظهر روز چهارشنبه به کار خود پایان داد.
1630**1641

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان هواپیمایی کشوری همپای استانداردهای ایکائو» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X