درخواست عفو بین الملل برای تعطیلی بازداشتگاه کودکان نیجریه

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در این بازداشتگاه بیش از 150 کودک و شیرخواره نگه داری می شوند.
یک سازمان حقوقی پیشتر رفتار غیر انسانی ارتش نیجریه با زندانیان زندان «جیوا» در مایدوگوری در شمال شرق نیجریه را به شدت محکوم کرده بودند.
در تازه ترین گزارشی که سازمان عفو بین الملل روز چهارشنبه با عنوان «آنچه خواهید دید، اشک شما را درخواهد آورد: زندگی و مرگ در بازداشتگاه جیوا» منتشر کرده بود، از کشته شدن 149 در این بازداشتگاه خبر داده که 12 تن از آنها زیر 15 سال و نیز کوچک ترین این قربانیان تنها یک کودک شیرخوار پنج ماه بوده است.
نتسانت دبلای مدیر بخش آفریقای سازمان عفو بین الملل گفت: جسد یک شیرخوار و یک خردسال در شرایط بسیار وحشتناکی در مرکز بازداشت نظامی در نیجریه کشف شده است که بیانگر وخیم بودن این شرایط دارد.
بیلای در ادامه افزود: بارها و بارها در گذشته آمار فوتی هایی که در پادگان جیوا کشته شده اند محکوم شده و اطلاعاتی که به تازگی به دست آمده است، نشان می دهد، این پادگان، مرکزی برای قتل افراد بالغ و کودکان خردسال به شمار می رود.
مدیر بخش آفریقایی عفو بین الملل تاکید کرد:‌ ارتش نیجریه هیچ گونه دستاویزی برای تعلل و عذرخواهی نخواهد داشت و باید پادگان جیوا به سرعت تعطیل شده و همه بازداشت شدگان آزاد شوند.
سازمان عفو بین الملل در گزارش جدید خود آورده است که برخی از بازداشت شدگان از گرسنگی، بیماری، خشکسالی جان خود را از دست داده اند.
از سوی دیگر بیش از هزار و 200 زندانی از جمله یکصد و 20 کودک، در مارس ( فروردین/ اردیبهشت) در شرایط بهداشتی بسیار بد و در سلولهای شلوغ به سر می برند، به گونه ای که شمار بازداشت شدگان در 25 سال گذشته در هر سلول به 250 نفر رسیده است.
بیماری های چون سل و اسهال به شکل خیلی وسیع در سلول زنان به سرعت در حال انتشار است، زنانی که خود به تنهایی در سلول به سر نمی برند بلکه با کودکان خردسال و شیرخواران خود زندگی می کنند.
یکی از بازداشت شدگان زن این بازداشتگاه با اشاره به این که کودکان خردسال بسیاری با ما در سلول های زنان ساکن هستند که متوسط عمر آنها یک ماه تا یک سال است، تاکید کرد: سلول های زندان ها چنان شلوغ است که تنها در یک جهت می توان خوابید.
سازمان عفو بین الملل پیشتر ارتش نیجریه را متهم کرد: مقام های این کشور در مارس (فروردین/ اردیبهشت) 2014، 600 بازداشتی فراری از این بازداشتگاه و متهم به همکاری با بوکوحرام را اعدام کرده است.
از سوی دیگر، از این که بازداشتگاه جیوا یک بازداشتگاه محل نگهداری کودکان است را رد نکرد و در 12 فوریه ( 23بهمن) خبر از آزادی 275 بازداشتی از جمله 50 کودک داده بود که متهم بودند در اقدامات تروریستی و اغتشاش دست داشته اند.
«محمد بوهاری» رئیس جمهوری نیجریه با بیان این که متعهد خواهد شد تا در اتهامات وارده به ارتش این کشور تجدید نظر کند، افزود: دولتش هرگز اجازه نخواهد داد کسی از زیر بار مجازات فرار کرده و حقوق انسان نقض شود.
این درحالی است که سازمان عفو بین الملل معتقد است که در حال حاضر هیچگونه تدابیری برای آغاز تحقیق و بررسی مستقل، تاثیرگذار و بی طرف درباره جنایت های انجام شده صورت نگرفته است.
خاورم**9363**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست عفو بین الملل برای تعطیلی بازداشتگاه کودکان نیجریه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X