برگزاری دوره های آموزش کسب و کار در دانشگاه فردوسی مشهد

علی مهرکیش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، علت تشکیل مدرسه کسب و کار را جهت دادن دانش آموزان و دانشجویان سالهای اول به سوی مسیری که بتوانند ذهن خود را برای انتخاب آینده ای موفق تر منسجم کنند ذکر کرد.
وی گفت: در این مسیر دستیابی به منابع اقتصادی ناشی از کارآفرینی و تسخیر عرصه های نو، ارزش تلقی می شود.
وی افزود: مدرسه کسب و کار دانشگاه فردوسی مشهد قصد دارد افرادی تربیت کند که بتوانند در حرکت به سوی تبدیل شدن به موفق ترین کارآفرینان و دارندگان کسب و کارهای نوآور و خلاق شتاب بگیرند و با کمک استادان و مربیان این حوزه به تحول عمیق دست بزنند.
مهرکیش اظهار کرد: اولین دوره مدرسه تابستانی کسب و کار فردوسی با هدف تقویت مهارت های حوزه کسب و کار، کارآفرینی، خلاقیت، ارتباط موثر، کار تیمی و حل مساله در مخاطبان این دوره و نیز تربیت افرادی توانمند در حوزه کارآفرینی، تابستان پارسال راه اندازی شد و در دوره دوم با تکیه بر تجارب سال گذشته در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی، تابستان سال جاری آغاز به کار می کند.
وی گفت: در این مدرسه ابتدا به مخاطبان ابزارهای خودشناسی آموزش داده می شود و مخاطب می آموزد که چه مهارتهایی دارد یا به چه چیزهایی علاقه مند است.
وی افزود: در مرحله بعد تکنیک های خلاقیت به مخاطب آموزش داده می شود تا با استفاده از این تکنیکها بتواند ایده های جدید ارائه دهد و با کمک مربی ها یک تیم از همفکران خود تشکیل داده و ایده خود را به سوی عملی شدن پیش ببرد.
مهرکیش اظهار کرد: در این مدرسه به دانش آموز و دانشجو ابزارهای راه اندازی یک کسب و کار موفق معرفی می شود تا بتواند در این مسیر از آنها استفاده کند.
وی ادامه داد: این مدرسه مهارت سخنرانی در جمع را نیز در مخاطبانش تقویت می کند.
وی گفت: در اختیار دادن کتاب و منابع آموزشی به منظور افزایش اطلاعات و طراحی بازدید ها و سخنرانی های انگیزشی و جذاب از دیگر برنامه های این دوره آموزشی است.
مدیر عامل آکادمی نوآوری و کارآفرینی مرکز رشد فناوری دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه دوره های این مدرسه به صورت فصلی برگزار می شود افزود: کسانی می توانند در این مدرسه ثبت نام کنند که دارای سن 14 تا 28 سال باشند.
وی اظهار کرد: موسسان این دوره های آموزشی امیدوارند مخاطبانشان مجموعه ای از مهارتها را کسب کنند تا با استفاده از آنها بتوانند در دوران بزرگسالی از کار و حرفه خود لذت ببرند.
آکادمی نوآوری و کارآفرینی دانشگاه فردوسی مشهد با هدف افزایش فرهنگ کارآفرینی، شناسایی ایده­ های ناب و افراد خلاق، برگزاری کارگاه ­های آموزشی - مهارتی کارآفرینی برای پرورش ایده و حمایت از افراد خلاق شکل گرفته است.
این آکادمی در قالب واحد فناور مرکز رشد فناوری دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرده و تاکنون بسته های خدماتی ویژه نظیر مدرسه کسب و کار فردوسی، کارگاه های آموزشی و کمپ های گوناگون را به مخاطبان ارائه کرده است.
1922 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برگزاری دوره های آموزش کسب و کار در دانشگاه فردوسی مشهد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X