نخستین آشپزخانه صنعتی برای تهیه غذای دانشجویان در شیراز افتتاح شد

به گزارش ایرنا رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، چهارشنبه در آیین افتتاح این آشپزخانه صنعتی بیان داشت: در نشست اخیر معاونان فرهنگی و دانشجویی کشور، طرح صنعتی شدن فرآیند طبخ غذای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به عنوان نمونه کشوری معرفی شد.
محمدهادی ایمانیه، صنعتی شدن آشپزخانه مرکزی دانشگاه را، موجب بالا رفتن کیفیت غذا و رضایتمندی در بین دانشجویان دانست و اظهار کرد: روزانه در این آشپزخانه شش هزار غذا تهیه می شود و امکان افزایش این ظرفیت تا 12 هزار غذا وجود دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اضافه کرد: با هدف الگوبرداری از این روش و گسترش آن در دانشگاه های علوم پزشکی، قرار است مسئولانی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور از آشپزخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدید کنند.
وی، با اشاره به انعقاد قرارداد با بخش خصوصی برای حمل غذا، گفت: با وجود پراکندگی خوابگاه های دانشجویان دانشگاه، غذا پس از پخت با همان کیفیت عرضه می شود.
مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم در این آیین، گفت: با توجه به وجود 10 هزار و 500 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، وظیفه تامین غذای دانشجویان بر عهده سلف مرکزی این دانشگاه است.
سید مجتبی میرابراهیمی افزود: سالن پخت غذا در این دانشگاه با زیربنای 300 مترمربع، بازسازی و بهسازی شده و با صنعتی شدن دستگاه های پخت غذا می توانیم در فضای کمتری، تولید بیشتری داشته باشیم.
وی، کاهش دخالت دست در تهیه غذا را از موضوع های مهم سلامت و امنیت غذایی دانست و اظهار داشت: با صنعتی شدن دستگاه های پخت، خدمات در این زمینه با کیفیت بهتر و رعایت بهداشت بیشتر ارائه می شود.
میرابراهیمی در بخش دیگری از مطالب خود در مورد سامانه یکپارچه دانشجویان گفت: در این سامانه، دانشجویان با ورود به دانشگاه، به کمک آموزش، نیاز به مراجعه به واحدهای مختلف دانشگاه ندارند و اطلاعات آنها به تمام مجموعه دانشگاه، ارسال می شود.
مدیر امور دانشجویی دانشگاه افزود: به کمک این سامانه، دانشجویان دانشگاه با دریافت نام کاربری و رمز عبور، تمام امور مربوط به حوزه آموزش، تغذیه و خوابگاه را به صورت الکترونیکی، انجام می دهند و نیاز به مراجعه حضوری ندارند و این موضوع به دانشجویان برای استفاده بهینه از وقت و فرصت ها کمک موثری می کند.
6113 /6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نخستین آشپزخانه صنعتی برای تهیه غذای دانشجویان در شیراز افتتاح شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X