فرهنگ سازی لازمه توسعه خدمات الکترونیکی در شهر اصفهان است

به گزارش ایرنا، وحید حیدریان روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: شهرداری باید در ازای استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات، به مردم تسهیلات و تخفیفاتی ارائه کند تا این روش در جامعه نهادینه شود.
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری اصفهان تصریح کرد: قطع و کاهش ارتباط فیزیکی بین مردم و شهرداری نقش مهمی در بسته شدن گلوگاه های فساد در مدیریت شهری دارد لذا مقاومت هایی در این زمینه صورت می گیرد اما در برابر این فشارها محکم ایستاده ایم.
وی ادامه داد: فناوری ارتباطات و اطلاعات نقش پایه ای در تحقق شهر هوشمند، گردشگری و ارائه خدمات کمی و کیفی در بسیاری از زمینه های اجرایی دارد لذا باید به این بخش توجه ویژه ای شود.
حیدریان با بیان اینکه شهرهای پیشرفته و موفق جهان شهرهایی هستند که به مساله ICT توجه ویژه ای داشتنه اند، تصریح کرد: سازمان فاوای شهرداری اصفهان باید در عرصه تصمیم گیری های کلانشهری حضور بیشتری داشته باشد.
وی با بیان اینکه اکنون ارتباطات خوبی با دانشگاه های معتبر کشور برقرار شده است، افزود: تلاش می کنیم از زمینه های علمی کشور بیشتر استفاده کنیم.
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری به داده کاوی برای بهبود مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: در این روش با کشف اطلاعات پنهان و پیدا فرصت بسیار مناسبی برای مدیران شهری بوجود خواهد آمد.
وی با اشاره به تقدیر از سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات شهرداری اصفهان از سوی وزیر ارتباطات گفت: دو پروژه 'ایواکس' و 'SSO' با بودجه این وزارتخانه به صورت پایلوت در آینده در اصفهان اجرا خواهد شد.
حیدریان گفت: 400 کیوسک اطلاع رسانی در بستر فیبر نوری با حضور بخش خصوصی در اصفهان راه اندازی می شود که در فاز اول کلیه خدمات الکترونیکی شهرداری، در فاز دوم کلیه خدمات گردشگری و در فاز سوم کلیه خدمات دستگاه های اجرایی ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه فعالیت سازمان فاوای شهرداری در هفت بخش گفت: راه اندازی سیستم جامع مانیتورینگ تاسیسات و تجهیزات شهری با پوشش یکهزار و 416 نقطه تاسیساتی و خدمات شهری، اتوماسیون اداری، اسکن و آرشیو 25 میلیون برگ سند شهرسازی و 30 میلیون برگ پرونده مربوط به املاک از جمله فعالیت های این سازمان در بخش نرم افزاری است.
وی همچنین 160 کیلومتر کانال سازی برای فیبر نوری، 215 کیلومتر کابل کشی فیبر نوری، اتصال 58 ساختمان شهری و 87 تقاطع شهری به فیبر نوری و ارتقای مرکز داده فاوای شهرداری را از اقدامات این سازمان در حوزه شبکه و مرکز داده برشمرد.
حیدریان گفت: امسال ساخت سازه مرکز داده جدید با یکهزار و673 متر مساحت و چهار هزارو 139 متر مکعب بنا در دستور کار ما قرار دارد.
وی در باره فعالیت سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات شهرداری اصفهان در حوزه مکانی از آغاز نقشه شهری در سال 92 خبر داد و گفت: این طرح در مدت یک سال و نیم در چهار مرحله عکس برداری هوایی، مثلث سازی، تبدیل عکس به نقشه و تکمیل زمینی انجام شد.
وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح 55 هزار هکتار عکس برداری هوایی صورت گرفت، افزود: تهیه نقشه برای فاز اول آن به وسعت 27 هزار هکتار از محدوده قانونی شهر اصفهان تکمیل شد و 28 هزار هکتار حریم شهری اصفهان نیز تا پایان سال تکمیل خواهد شد.
حیدریان، تهیه تصاویر ماهواره ای شهر اصفهان، برداشت اطلاعات مکانمند فضای سبز، معابر اصفهان، مستحدثات آب های سطحی، ایجاد شبکه نقاط مسطحاتی اصفهان، اجرای طرح تعیین موقعیت بلادرنگ و پروژه تراز یابی شهر اصفهان را از دیگر پروژه های حوزه اطلاعات مکانی عنوان کرد.
وی آموزش بیش از 200 هزار نفر از مدیران و عموم شهروندان در مرکز آموزش فاوای شهرداری، برگزاری بیش از 300 دوره، آغاز اجرای طرح آموزش رایگان شهروند الکترونیک در اصفهان و صدور 800 امضای دیجیتال را از برنامه های این سازمان در بخش آموزش و فرهنگ سازی برشمرد.
مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری اصفهان گفت: برای پاسخ به مشکلات مردم در بهره گیری از خدمات الکترونیکی شهرداری اصفهان مرکز پاسخگوی 36137 به صورت 24 ساعته آماده ارائه مشاوره و راهنمایی به مردم است.
7134/گ6027/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرهنگ سازی لازمه توسعه خدمات الکترونیکی در شهر اصفهان است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X