پروژه های کاهش اثرات خشکسالی در عرصه های زیست محیطی نایین آغاز شد

به گزارش ایرنا، حسین اکبری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: محافظت همه جانبه از عرصه های زیست محیطی بطور مستمر در طول سال ادامه دارد و پناهگاه حیات وحش عباس آباد، منطقه شکار ممنوع کوه بزرگی و منطقه هیزم چاه در گستره ای به وسعت 750هزار توسط هکتار را دربرمی گیرد.
وی برنامه های پیش بینی شده اداره محیط زیست نایین در این زمینه را شامل لایروبی و مرمت 65 دهنه چشمه سار، حفر کانال و لوله گذاری، ساخت 15 آبشخور، آبرسانی سیار به 10 مخزن، تامین اعتبار و خرید تانکر مناسب با شرایط صعب العبور مناطق، تامین اعتبار برای برق دار کردن چاه مدیریت بحران چوپانان، خرید و توزیع علوفه، گود برداری، نصب، لوله گذاری و راه اندازی دو مخزن آبی جدید اعلام کرد.
اکبری همچنین بر حفاظت شبانه روزی از نواحی حساس بویژه کریدورهای حیات وحش عباس آباد توسط پرسنل اداره حفاظت محیط زیست نایین و واحدهای تابعه تاکید کرد.
وی افزود: بخشی از این پروژه ها آغاز شده است و مابقی پس از تامین اعتبار در طول سال اجرایی خواهد شد.
پناهگاه حیات وحش عباس آباد نایین دارای 320 هزار هکتار وسعت است.
تاکنون 43 گونه مختلف پستاندار، 32 گونه خزنده، 86 نوع پرنده بومی و 175 گونه پرنده مهاجر و فصلی در این منطقه شناسایی شده است.
این پناهگاه در زُمره زیستگاه های گونه های در معرض انقراض و کمیاب یوز پلنگ آسیایی به شمار می رود.
به گزارش ایرنا، اکثر شکارچیان متخلف غیرمجاز در پناهگاه حیات وحش عباس آباد از توابع شهرستان نائین در شرق استان اصفهان دستگیر می شوند.
عباس آباد در 190کیلومتری نایین و شهرستان نایین در 140 کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
گ6027/7136

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پروژه های کاهش اثرات خشکسالی در عرصه های زیست محیطی نایین آغاز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X