رسانه ملی در آستانه تحولی تازه + بیوگرافی مدیر جدید

علی عسگری «عبدالعلی علی عسکری» رئیس جدید سازمان صداوسیما شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،  رسانه ملی که با روی کار آمدن محمد سرافراز در قامت سکاندار اصلی رسانه ملی در یکسال و اندی سال گذشته چالش ها و بحران های زیادی را پشت سر گذاشت، در این سازمان عریض و طویل شاهد حجم سنگین حاشیه‌ها و تنش‌هایی که به واسطه این بحران ها چه در سطح داخلی سازمان و چه در اعتبار و موقعیت بیرونی رسانه ملی با نهادهای دیگر و البته مخاطبانش داشت موجب شده بود تا رسانه ملی در فرایند کاری و عملکرد خود با دست اندازی‌ها و موانع مختلفی روبرو شود.

این بدین معنی نیست که همه این معضلات و چالش ها برآمده از ضعف‌ها و کاستی‌های خود سازمان صداوسیما بود که بسیاری از این مشکلات به شیطنت‌های رسانه‌های منتقد و برخی شانتاژهای خبری و بحران آفرینی های جهت دارانه نیز برمی گشت اما نتیجه کار تقریبا یکی بود.

به عبارت دیگر فرقی نداشت که چالش ها و بحران های به وجود آمده به حق بود یا باطل یا مثلا سهم عملکرد و مدیریت سازمان در آن چقدر بود مساله بر سر این است که حجم و عمق و گستردگی آنها به حدی بود که روند و راندمان مدیریت رسانه را در سازمان صدا و سیما با کندی و تنش مواجه می کرد. البته ناهخوانی های داخلی و اختلاف سلیقه مدیران و معاونان را نباید در به وجود آمدن این وضعیت دست کم گرفت. شاید این رسانه به نوعی تنش زدایی نیاز دارد تا بتواند مناسبات و مراودات خود را باسایر نهادها و مردم بهبود ببخشد.

ضرورت و اهمیت انتصاب علی عسگری را باید در این بستر و اوضاع و شرایط، درک و تبیین کرد. به این معنا که با حضور علی عسگری در راس رسانه ملی، امید زیادی هم در بین منتقدان این رسانه و هم در بین موافقان ایجاد شده که این انتصاب می تواند در راستای سامان دهی بهتر سازمان صداوسیما موثر باشد و یک پیام و پیامد مهم داشته باشد: پایان تنش ها در رسانه ملی.

تنش هایی که آرامش و طمانیه لازم برای انجام وظایف و رسالت مهم رسانه ملی را با خلل مواجه کرده بود. این حس که رسانه ملی در آینده با رویکرد مدیریت استراتژیک پیش خواهد رفت و انسجام و هماهنگی یکدست تری در سطوح مختلف و متنوع این دستگاه بزرگ فرهنگی ایجاد خواهد شد. قطعا این حس امیدواری بر پایان تنش ها در رسانه ملی و آغاز فصلی تازه بی ارتباط با سوابق و کارنامه علی عسکری در گذشته نخواهد بود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رسانه ملی در آستانه تحولی تازه + بیوگرافی مدیر جدید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X