حضور تیم والیبال ایران در المپیک دست یافتنی است

محمدرضا داورزنی روز چهارشنبه در نشست مجمع سالیانه فدراسیون والیبال در مشهد افزود: والیبال ایران می تواند خرداد ماه آتی بعد از 52 سال سهمیه حضور در بازیهای المپیک 2016 ریودوژانیرو را کسب کند.
تیم ملی والیبال ایران در حال آماده شدن برای حضوری شایسته در مسابقات انتخابی المپیک است. این رقابتها هشتم خرداد آتی در ژاپن آغاز می شود.
وی ادامه داد: در آینده با برنامه ریزی بهتر والیبال ایران می تواند همواره در زمره 10 تیم برتر دنیا بوده و در لیگ جهانی، قهرمانی جهان و حتی المپیک حضور شایسته ای داشته باشد.
رییس فدراسیون والیبال در ادامه گفت: اقبال مردم نسبت به والیبال در چند سال اخیر روند صعودی داشته بطوری که طی 10 سال اخیر استقبال خانواده ها از حضور فرزندانشان در رشته ورزشی والیبال 20 برابر شده است.

* والیبال زنان
وی در خصوص برنامه های امسال فدارسیون والیبال نیز گفت: این برنامه ها تنها برای مردان نیست زیرا نیمی از جمعیت کشور بانوان هستند و همه استانها توانایی ایجاد فرصت برای مردان و زنان را دارند.
داورزنی افزود: در والیبال بانوان توقع فعالیت بیشتر وجود دارد لذا باید امکانات بهتر برای آنان در تمام استانها فراهم شود لذا به عنوان نمونه در تهران کمپ ویژه زنان راه اندازی شده و هم اکنون تیم ملی والیبال بانوان در آن تمرین می کند.

* احیا مسابقات قهرمانی کشوری
وی همچنین گفت: باید در تمام رده های سنی مسابقات والیبال قهرمانی کشور برگزار شود تا اگر استانی نمی تواند در سوپرلیگ و دسته حضور یابد بتواند در مسابقات قهرمانی کشور در تمامی رده های سنی شرکت کند.
رییس فدراسیون والیبال افزود: بر همین اساس یکی از بحثهای اصلی آینده احیا مسابقات قهرمانی کشور است.

* والیبال ساحلی
وی ادامه داد: در در بخش والیبال ساحلی نیز ظرفیتهای بسیار خوبی در کشور وجود دارد.
داورزنی افزود: باید استانها از توانایی های خود به شکل بهتری استفاده کنند تا شرایط بگونه ای شکل نگیرد که والیبال ساحلی زیر سایه والیبال سالنی قرار برود.

* کمپهای استاندارد
وی همچنین یکی از بحثهای جدی فدراسیون والیبال را ایجاد کمپهای استاندارد برای تیمهای ملی در استانهای مختلف کشور اعلام کرد.
رییس فدراسیون والیبال گفت: باید در تمامی استانها مرکز پرورش برای تیمهای ملی ایجاد شود زیرا هم اکنون تیمهای رده سنی مختلف برای مسابقات آماده می شوند که نیاز به شرایط مختلف آب و هوایی برای تمرین دارند که با فعال شدن استاننا می توان این نیاز را بر طرف کرد.
وی افزود: والیبال ایران تنها رشته تیمی و گروهی است که در چنیین سطح جهانی قرار دارد و می تواند باز هم می تواند به شرایط بهتر دست یابد تا انتظارات مردم را پاسخگو باشد.
داورزنی ادامه داد: فدراسیون والیبال پارسال 17 میلیارد ریال به هیاتهای استانی کمک کرد و امسال نیز کمکها افزایش می یابد.
وی گفت: در چارچوب توسعه آکادمی ملی والیبال تاکنون 45 آکادمی تاسیس شده و این روند امسال ادامه خواهد یافت.
7498/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حضور تیم والیبال ایران در المپیک دست یافتنی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X