رئیس فدراسیون فوتبال:امیدوارم تاثیر گذار باشم/ هیچ فشاری برای تعویض سرمربی تیم ملی نمی پذیرم

«مهدی تاج» پس از دومین نشست خود با «کارلوس کی‌ روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در گفت و گو با خبرنگاران گفت: سوابق سرمربی تیم ملی نشان می دهد که 60 درصد از دوران فعالیت وی در تیم های ملی بوده و در مجموع 22 سال در تیم های ملی کار کرده است.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره جلسه صبح امروز خود با سرمربی تیم ملی توضیح داد: بیشتر بحث امروز ما در این چند روز مربوط به گذشته بود و همچنین صحبت‌ هایی نیز در مورد رقبا و همین‌ طور پاداش‌ هایی که در گذشته پرداخت نمی‌شد، بود.
تاج خاطرنشان کرد: پاداش‌های بازی با ترکمنستان، هند، گوام و عمان پرداخت شد تا کمکی به بازیکنان کرده باشیم و همین‌ طور کی ‌روش در خصوص مشکلی که برای پرداخت دستمزدش به وجود آمده بود، صحبت‌ هایی کرد که این مشکل رفع خواهد شد.
این موضوع از جمله درخواست های کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی بود.
وی درباره زمین تمرین تیم ملی نیز گفت: ورزشگاه دستگردی به مدت یک سال در اختیار تیم ملی فوتبال قرار گرفت تا تیم ملی تمرینات خود را در این ورزشگاه دنبال کند.
تاج اضافه کرد: از آنجایی که کی روش می خواست زمینی در اختیار تیم ملی باشد که استخر، سالن بدنسازی و زمین چمن مناسب داشته باشد، زمین دستگردی را اجاره کردیم تا این موضوع حل شود.
موضوع زمین تمرین تیم ملی از جمله مواردی بود که بارها سرمربی پرتقالی تیم ملی نسبت به آن موضع گرفته و از وضعیت نامناسب چمن زمین کمپ تیم های ملی گلایه کرده بود.
رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه اردوی تیم ملی بعد از پایان مسابقات لیگ آغاز خواهد شد، اظهار داشت: قرارداد ما با ورزشگاه دستگردی اتفاق بسیار خوبی بود، چون اردوی تیم ملی با پایان لیگ، آغاز خواهد شد و اگر امکانات فراهم نبود به مشکل جدی برمی ‌خوردیم.

** هیچ فشاری را برای تعویض سرمربی تیم ملی نمی پذیرم
رئیس فدراسیون فوتبال درباره نگرانی های سرمربی تیم ملی از رقبای ایران در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه، افزود: نگرانی های آقای کی روش بیشتر از این منظر است که تیم ملی قطر چند نفر بازیکن خارجی دارد که گذرنامه قطری دارند و سایر رقبای ما نیز تمام توان خود را برای صعود به مرحله نهایی بسیج کرده اند اما تیم ملی ایران هنوز زمین تمرین و برنامه اردوی خود را نمی داند.
تاج با ابراز امیدواری به تداوم همکاری با کی روش، افزود: به کی روش اعتقاد بسیار زیادی دارم؛ باید او را حفظ کرد و هیچ فشاری را برای تعویض سرمربی تیم ملی نمی پذیرم.
وی اضافه کرد: مدل مدیریتی من به این شکل نیست که با فشار بخواهند من را مجبور به تصمیم‌گیری کنند.
رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه هیچ کس مخالفت جدی با کی روش ندارد، تصریح کرد: همه ارکانی که ما با آنها کار می‌کنیم از وزارت ورزش گرفته تا دولت و افراد حاضر در فدراسیون، هیات رئیسه و همه آنهایی که پیشتر درباره کی روش موضع داشتند، دیگر مخالفتی با وی ندارند و نظرشان درباره سرمربی تیم ملی مثبت است.
تاج با بیان اینکه کی روش قرار است برنامه ای مفصل برای ادامه فعالیت خود به فدراسیون ارائه کند، اظهار داشت: بحث فراهم کردن امکاناتی که اکنون برای تیم ملی مهیا شده نیست، چون این امکانات حداقل‌هایی است که باید برای تیم ملی فراهم شود.
تاج درباره پیراهن تیم ملی گفت: اگر پارچه این لباس از جنس خنک کننده باشد، تا بازیکنان ما به جای یک لیتر، 3 لیتر در زمین عرق نکنند، اسپانسر را حفظ خواهیم کرد؛ البته کیفیت این لباس‌ها باید به تایید کادرفنی برسد اما اگر این طور نباشد و کیفیت لازم وجود نداشته باشد امکان دارد اتفاقات دیگری رخ بدهد.
رئیس فدراسیون فوتبال ابراز امیدواری کرد شرایط خوبی برای همکاری با کی روش فراهم شود.
وی تاکید کرد همان گونه که قبل از انتخابات فدراسیون فوتبال گفتم، خواسته های کی روش از جمله زمین، حقوق معوقه و پاداش باید به طور جدی پیگیری شود.؛ امروز خوشبختانه بخشی از خواسته های سرمربی تیم ملی محقق شده و تلاش ما این است که اتفاقات جدیدی رخ ندهد.

** خواسته های کی روش را اولویت بندی کردیم
تاج در پاسخ به سوالی درباره اینکه به چند مورد از خواسته های 11 گانه کی روش پاسخ داده شده، اظهار داشت: ما این خواسته‌ها را اولویت‌بندی کردیم اما عمده خواسته‌ها برای انجام اردوی تیم ملی بود که حداقل آن یک زمین بود که آن را تامین کردیم.
وی لباس و پاداش بازیکنان و کادر فنی را از دیگر خواسته های حداقلی سرمربی تیم ملی دانست و افزود: بحث میان ما، بحث بی احترامی ها بود که البته از طرف فدراسیون نبوده و این بی‌احترامی‌ها به صورت متفاوت از سوی برخی افراد گفته و شنیده شده اما حالا تمام این مسائل را باید فراموش کنیم و احترام متقابل داشته باشیم.
رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه باید سر ساعت به تعهداتی که به کی روش داده ایم، عمل کنیم، اظهار داشت: کی روش هم تعهداتی به ما دارد که باید سرساعت به آنها عمل کند؛ در این صورت نه دعوایی خواهد شد و نه اختلافی به وجود می‌آید.

** صبحت های دادستان تهران مثبت بود
تاج در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات دادستان تهران درباره اعلام اسامی ورزشکاران و هنرمندانی که در محافل نامناسب حضور می یابند، تصریح کرد: من صحبت دادستان محترم را بسیار مثبت می‌دانم؛ وی همیشه همراه فوتبال بوده و فوتبال را هم خوب می‌شناسد.
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: می‌دانم که دادستان زمانی فوتبالیست بوده و فوتبال خوبی هم بازی می‌کرده و من گاهی از نزدیک در اصفهان او را دیده بودم و به خوبی ایشان را می‌شناسم.
وی ادامه داد: روی صحبت دادستان این است که ورزشکاران باید بیشتر مراقب خود بوده و به برخی محافل نروند و بر رفتارهایشان کنترل داشته باشند؛ فدراسیون فوتبال هم موضع یکسانی را با دادستان دارد و اعتقاد داریم بازیکنان باید خویشتن‌داری کرده و در برخی رفتارها مراعات کنند.

**هیچ دخالتی در سازمان لیگ نخواهم داشت/ حضور وزیر ورزش و عالی ترین مقام استان در مراسم جشن قهرمانی
تاج در بخش دیگری از سخنان خود به مراسم هفته پایانی مسابقات لیگ برتر اشاره کرد و گفت:‌ من در سازمان لیگ هیچ دخالتی نخواهم کرد، همانطور که کفاشیان دخالتی در مسائل سازمان لیگ نداشت.
وی افزود: برای برگزاری منظم رقابت های هفته پایانی، موضوعات را برنامه‌ریزی کرده‌ایم چرا که سازمان لیگ هنوز مسئول ندارد و به همین دلیل مسائل برنامه‌ریزی شده و باید بگویم برای سازمان لیگ هم مسئولی انتخاب خواهیم کرد.
رئیس فدراسیون فوتبال توضیح داد 3 سکوی قهرمانی با جام و مدال آماده شده است تا به قم، خوزستان و ورزشگاه آزادی تهران فرستاده شود.
تیم های استقلال خوزستان، پرسپولیس و استقلال تهران شانس قهرمانی دارند و به ترتیب در اهواز با ذوب آهن اصفهان، در تهران با راه آهن یزدان و در قم با صبای قم دیدار خواهند داشت.
مرد اول فوتبال افزود: برای مراسم جشن قهرمانی، وزیر ورزش یا عالی ترین مقام استان، حضور خواهند داشت.
وی افزود: وزیر ورزش در ورزشگاه آزادی خواهد بود و روی سکوی قهرمانی نیز فقط اعضای تیم قهرمان خواهند رفت؛ مسئول قبلی فدراسیون هم در مراسم اختتامیه حضور خواهد داشت؛ برخی بزرگواران دیگر هم در اختتامیه هستند که حضور آنها طبق آیین‌نامه مسابقات است.
رئیس فدراسیون فوتبال گفت: هفته پایانی لیگ طوری برنامه‌ریزی شده که همه بازی‌ها به صورت همزمان برگزار می‌شود و با وجود اینکه می‌توانستیم ساعت 2 بازی که حساسیت خاصی ندارد را تغییر دهیم اما زیبایی هفته پایانی به این است که همه بازی‌ها روی نظم و سر ساعت برگزار شود.
همه بازی‌ها از ساعت 18 آغاز خواهد شد و باید از صداوسیما هم تشکر کنم که لیگ را پوشش کامل خواهد داد و بازی‌های حساس تهران، خوزستان، قم و همچنین بازی حساس ملوان و سیاه‌جامگان را به خوبی تحت پوشش خواهد داشت.

** تمام بلیت های دیدار پرسپولیس و راه آهن فروخته شده است
تاج در پاسخ به این سوال که آیا حضور 9 وزیر دولت در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی پرسپولیس و راه‌آهن صحت دارد یا نه، گفت: نمی‌دانم اما ممکن است این اتفاق رخ بدهد؛ چون بازی مهمی برگزار می‌شود؛ تقریبا همه بلیت‌ها فروخته شده و کسی بدون بلیت به ورزشگاه آزادی نرود چون این اتفاق در سنوات گذشته نیز رخ داده است.
وی درباره موضوع تیم ملی و ادامه همکاری با کارلوس کی‌روش و اینکه سرمربی تیم ملی گفته برخی‌ها در فدراسیون هستند که هنوز با راه تیم ملی مخالفت دارند، گفت: اولویت برنامه‌های فدراسیون فوتبال موضوع تیم ملی است و همه ارکان فدراسیون باید با تیم ملی همکاری کنند.
تاج چهار اولویت کاری خود را برای ریاست بر فدراسیون فوتبال برشمرد و گفت: یکی از اولویت های من بحث بازیکنان سرباز است؛ کی‌روش نیز بسیار خوشبین است که این موضوع را حل کنیم.
وی افزود: کی روش وقتی دید ما ظرف 2 روز مشکل زمین را حل کردیم، به ادامه همکاری خوشبین شده و به نظر من منطقی در پشت بازی نکردن یک بازیکن سرباز برای تیم ملی وجود ندارد در حالی که وی برای تیم باشگاهی خود بازی می کند.
رئیس فدراسیون فوتبال ابراز امیدواری کرد با زمینه خوبی که بین نیروهای مسلح و فدراسیون فوتبال وجود دارد، مشکل بازیکنان سرباز حل شود.
تاج درباره اختلاف فدراسیون فوتبال و صدا و سیما بر سر حق پخش مسابقات فوتبال نیز گفت: زمینه خوبی نیز بین فدراسیون فوتبال و صداوسیما وجود دارد که امیدواریم مشکلات را به زودی حل کنیم.
ورزشی**9129**1545** 1701

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس فدراسیون فوتبال:امیدوارم تاثیر گذار باشم/ هیچ فشاری برای تعویض سرمربی تیم ملی نمی پذیرم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X