این شورا در سیاستگذاری و تحقق برنامه توسعه نظام نقش موثری دارد

سید محمد حسینی روز چهارشنبه در نخستین نشست شورای اطلاع رسانی استان در سال 1395 با اشاره به استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه های محلی استان برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل افزود: موضوع اقتصاد مقاومتی حفط خود اتکایی با تکیه بر توانمندی ها و ظرفیت های داخلی است.
وی تاکید کرد: در اقتصاد مقاومتی باید نوع رویکرد و نگاه به داخل باشد و حرکت جامعه به سمت مصرف کالای داخلی نه خارجی باشد و غیر از این هم نیست و گرنه اهداف اقتصادی مورد نظر تحقق پیدا نمی کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی تصریح کرد: در این ارتباط نقش نخست با کسانی است که در ارتباط با افکار عمومی و فرهنگ جامعه و مباحث آموزشی سرکار دارند .
رئیس شورای اطلاع رسانی استان یادآور شد: برای دستیابی و تحقق اصول 24گانه اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری نیاز به تقویت اعتماد به نفس داریم که ی استفاده از کالای داخلی برای هر ایرانی یک افتخار باشد.
حسینی بیان کرد: بنابراین در اقتصاد مقاومتی نگاه باید عمیق و ریشه ای باشد تا به آنچه مورد نظر مقام معظم رهبری است برسیم .
وی با اشاره به اینکه برای تحقق اصول این ایده کار سختی است اضافه کرد: با چند جلسه یا ظرف یکسال تحقق پیدا نمی کند به بستر سازی و فرهنگ سازی در جامعه نیاز است.
وی بر تدریس اصول اقتصاد مقاومتی در واحدهای آموزشی به عنوان یک راهبرد حتی در دوره پیش دبستانی تاکید کرد و یادآور شد: در این صورت می توان اقتصاد مقاومتی را تعریف کرد.
حسینی بیان کرد: این موضوع نه تنها در گفتمان و آموزش بلکه در تنظیم اخبار هم رعایت شود تا روح حاکم بر خبر مشخص باشد.
معاون استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: برای سیاست گذاری و هماهنگی در عرصه اطلاع رسانی نیاز است، مردم و کارشناسان ایده و پیشنهاد خود را ارائه دهند که نقد یکی از این موارد است.
رئیس شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به رویدادهای منطقه ای و حوادث کشور های پیرامونی اظهار کرد: شرایط با 10سال قبل فرق کرده است و بعضی ها بدشان نمی آید یاس و نوامیدی بر جامعه حاکم باشد، چنین ایده کار خوبی نیست.
وی با تاکید بر اینکه هدف اصلاح امور است و بیش از این به نقد نیاز داریم،خواهان توجه بیشتر رسانه ها به آرامش روانی در جامعه شد و گفت: فضای روانی مثبت در جامعه برای دستیابی به اصول توسعه بسیار تاثیرگذار است.
این مسئول بر لزوم تقویت اعتماد به نفس در جامعه تاکید کرد و گفت: مردم نیز مطالبات خود را از مجاری رسمی و قانونی پیگیری کنند.
به گفته حسینی نیاز به ایجاد انگیزه درونی برای تقویت و فرهنگ سازی است و حرکت ها باید در این جهت باشد و گفتمان تحلیلی یک مدیر باید محتوایی باشد تا در عرصه رسانه برداشت از سخنانش مثبت باشد.
همچنین مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه در اهمیت اطلاع رسانی تردیدی وجود ندارد، گفت: همه اذعان دارند، نتیجه برنامه ریزی ها، اطلاع رسانی است و برای مشارکت بیشتر و رسیدن به اهداف نیاز به اطلاع رسانی درون و برون سازمانی است.
محمدعلی ایمانی به تشکیل کمیته های پنجگانه و دبیرخانه و انتخاب رئیس شورا اشاره کرد و گفت:به همدلی و همزبانی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بیشتر نیاز داریم .
همچنین مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: تاکنون اقدامات خوبی در ارتباط با مبحث اقتصاد مقاومتی در استان انجام شده که نسبت به دیگر استانها جلوتر هستیم.
حسین موهبتی زهان، اضافه کرد : کارهای خوبی در سطح ملی انجام شده و انسجام خوبی هم وجود دارد ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، رسانه ها و خانه مطبوعات می توانند در ارتباط با موضوع یادشده کمک کنند.
وی با بیان اینکه راهبرد اقتصاد مقاومتی تدوین شده است، افزود: برنامه های 24گانه باید عملیاتی شود تا به چشم انداز تعریف شده برسیم.
به گفته وی خراسان جنوبی از لحاظ معدنی، کشاورزی، گردشگری و تجارت جایگاه خوبی دارد باید این موقعیت را تقویت کرد .
وی بیان کرد: تعدادی از استانها از منظر جایگاه اقتصادی در موقعیتی قرار دارند که نیاز به دیگر استانها ندارند، می خواهیم به مرحله ای برسیم که خود را اداره کنیم.
وی یادآور شد: شورای اطلاع رسانی می تواند در این ارتباط خیلی کمک کار باشد و یکی از چالش های استان بیکاری است.
وی عنوان کرد : استان برای سرمایه گذاری امن است و برای ایجاد اشتغال پایدار نیاز به حضور بخش خصوصی است.
همچنین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه نتیجه اقتصاد مقاومتی را باید در زندگی مردم مشاهده کرد یادآور شد: در این ارتباط به فرهنگی سازی و ایجاد بستر نیاز است.
احمد محبی از اینکه تعدادی اقتصاد مقاومتی را نوعی ریاضت طلبی تلقی می کنند، انتقاد کرد گفت: وجود چنین ایده ای در طیف های از جامعه یک آفت است .
وی با بیان اینکه برای پیش نیاز اقتصاد مقاومتی به هماهنگی اقتصاد با فرهنگ نیاز است گفت: به ظرفیت سازی در جامعه نیاز داریم زیرا موتور محرکه اقتصاد مقاومتی اقناع فرهنگی است.
به گفته محبی نگاهها باید به درون و ظرفیت سازی از بیرون باشد و برای اقتصاد مقاومتی به مقاومتی فرهنگی و فرهنگ مقاومتی نیاز است.
2047/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «این شورا در سیاستگذاری و تحقق برنامه توسعه نظام نقش موثری دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X