پایان همایش ملی توسعه پایدار گردشگری در مازندران

در آئین اختتامیه، مقالات برتر در دو بخش سخنرانی و پوستر معرفی و به نفرات برتر لوح تقدیری اهدا شد.
دبیر جشنواره ملی توسعه گردشگری پایدار، در آئین اختتامیه این همایش در سخنانی دانشگاهها و دستگاههای اجرایی را مکمل یکدیگر دانست و گفت: دانشگاه باید شایستگی های علمی خود را به نمایش بگذارد ودستگاههای إجرائی نیز تحت فرماندهی دانشگاهها عمل کنند.
جانعلی زاده افزود: رابطه نظام یافته استراتژیکی بین دانشگاهها و مراکز إجرائی کشور دیده نمی شود و اگر هم باشد، استثنائات است.
رئیس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران این موضوع را از خلاهایی دانست که باید فکر، سیاست، برنامه و روشی مبنی بر تعهد بر رعایت این سیاست ها تدوین شود.
وی افزود: در صورت رسیدن به یک سیاستگزاری و برنامه ریزی منسجم باید این برنامه ها را عملی ساخته و ارزیابی کنیم که برنامه های اجرا شده تا چه میزان در راستای آن سیاست های درنظر رفته شده بود؛ تا اگر مشکلی داشت آن را إصلاح سازیم.
جانعلی زاده خاطرنشان کرد: در این زمینه باید از ظرفیت های نخبگان بهره برده و با کمک این نخبگان و اعتبار دهی به آنان، مشکلات جامعه را رفع کرد.
دبیر جشنواره ملی توسعه گردشگری پایدار ، استانداردهای مرتبط با گردشگری را در کشور فقیر دانست و گفت: وقتی در گردشگری شهر فقیر هستیم چگونه می توانیم به گردشگری در روستا دست یابیم.
وی ادامه داد: روستاییان به شکل افسارگسیخته ای وارد شرایط جدید، ساختمان ها و نمادهای جدید و حتی اشتغال جدید مانند بساز بفروشی شدند که این سبک زندگی هیچ تناسبی با فرهنگ روستایی و سنخیتی با قواعد و استانداردهای گردشگری ندارد.
رئیس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران با بیان اینکه در تلاش برای داشتن تعامل و ارتباطی نزدیک با دستگاههای إجرائی هستیم، اظهار داشت: سعی می شود با تعامل و اعضای تفاهم نامه های مختلف با دستگاههای إجرائی، مشکلات این دستگاهها را دریابیم و مسائل کلیدی استان را رصد کنیم.
وی ادامه داد: این همایش نیز در راستای همین قضیه برگزار شد تا آخرین یافته های علمی جهان و ایران مرور شود و گردشگری در ایران بویژه در حوزه روستایی آسیب شناسی شده و اساتید و فرهیختگان این حوزه راهبردها و راهکارهای لازم را برای رفع آسیب ها ارائه کنند.
به گزارش ایرنا، همایش ملی دو روزه توسعه پایدار گردشگری از تئوری تا عمل با رویکرد توسعه جوامع محلی، صبح دیروز سه شنبه با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و امور گردشگری و تنی چند از اساتید دانشگاه های مختلف کشور در دانشگاه مازندران آغاز به کار کرد.
در این همایش دو روزه، مقالاتی با موضوعات گردشگری دریای خزر، مدیریت اثرات گردشگری در نواحی روستایی، بررسی فرضیه توریسم، دولت، جامعه و گردشگری روستایی، اکوتوریسم ارائه شد.
7329/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایان همایش ملی توسعه پایدار گردشگری در مازندران» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X