استاندار البرز: توسعه تولید و حمایت از صنایع اولویت های اصلی است

به گزارش ایرنا، سید حمید طهائی روز چهارشنبه در بازدید از طرح های تولیدی و اقتصادی استان، با اشاره به اهداف جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، افزود: امروز با حضور در واحدهای اقتصادی و تولیدی از نزدیک شاهد مشکلات و موانع آنها بودیم.
وی ادامه داد: البرز به دلیل شرایط جغرافیایی موجود به خصوص قرار گرفتن در حاشیه رودخانه ها، ظرفیت خوبی برای پرورش و تولید آبزیان دارد که سرمایه گذاران از این امر استقبال کرده و البته مشکلاتی از قبیل کمبود برق سرراه آنها قرار دارد که مقرر شد با همکاری دستگاه مربوطه رفع شود.
طهائی گفت: بازدیدی از تصفیه پساب حوزه ماهدشت صورت گرفت که تاکنون حدود 4 میلیارد و 500 میلیون تومان در این زمینه سرمایه گذاری صورت گرفته ولی به بهر برداری نرسیده که باید بررسی شده و موانع برطرف شود.
وی با اشاره به خط انتقال لوله پساب به سمت شهر ماهدشت و مزارع آن و نیز شهر اشتهارد افزود: این طرح در حال احداث است که بخشی از آن توسط تعاونی کشاورزان تکمیل می شود و سازمان ها نیز از طریق تسهیلاتی که از منابع بانکی دارند در این امر مساعدت کرده تا طرح را در کوتاه ترین زمان به بهره برداری برسانند.
استاندار البرز اضافه کرد: پروژه انتقال آب از طریق بخش خصوصی در حال پیگیری بوده که در این راه مشکلاتی با حوزه برخی ادارات ایجاد شده و این امر در طی نشستی حل و فصل می شود.
وی با اشاره به بازدید از یک مرکز تولید و پرورش اسب در استان عنوان کرد: به نظر می رسد با توجه به استعدادهای استان البرز و همایشی که سال گذشته برگزار شد برخی از مزارع و مراکز تولید اسب این استان بسیار استثنایی در این زمینه هستند امید با همراهی صاحبان این صنعت و کمک دستگاه های اجرایی گام های بلندی در این عرصه برداریم.
طهایی گفت: توصیه به مسابقات اسب یکی از مواردی که شرط بندی در آن به لحاظ شرعی مجاز است همچنین این ورزش بسیار پرنشاط و هیجان انگیز برای تمامی نسل ها است انتظار می رود دستگاه های مربوطه یاری دهنده به این بخش باشند.
وی با اشاره به لزوم استمرار بازدید ها از مراکز تولیدی و اقتصادی استان افزود: دو برنامه امسال در دستور کار استان به جد قرار دارد که توسعه بخش تولید و حمایت از وضع موجود واحدهای مستقر و اهتمام برای رفع موانع آنها شامل این اهداف است.
1535

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار البرز: توسعه تولید و حمایت از صنایع اولویت های اصلی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X